ACB

Albert Tumenov: Zrobię wszystko, by zabrać pas do domu, do mojej republiki!

on

Zawodnik walczący o tytuł mistrzowski ACB Albert Tumenov ma walczyć o zwakowany pas 8 września w Krasnodarze. Zmierzy się z Brettem Cooperem w walce wieczoru ACB 89. Albert mówił o nadchodzącej walce, zmianie przeciwnika i wielu innych sprawach.

– Jak idzie twoje przygotowanie?

Obóz treningowy prawie się skończył, mamy trochę ponad dwa tygodnie do walki. Czuję się świetnie. Jestem gotowy do walki właśnie teraz. Zrobiliśmy świetną robotę z moim zespołem. Miałem trzytygodniowy obóz treningowy w górach i wykonałem tam solidną pracę. Teraz głównie badamy swojego przeciwnika i pracujemy nad taktyką. Jestem podekscytowany moją pierwszą walką o tytuł i jak zawsze postaram się zrobić świetny występ.

– Twoja walka z Berkhamovem została anulowana po raz drugi z powodu kontuzji. Czy spodziewałeś się czegoś takiego? Jaka była Twoja reakcja, gdy usłyszałeś o tym?

Chodzi o to, że każdy może doznać obrażeń. Nie można winić wojownika za wycofanie się z walki z powodu kontuzji. To profesjonalny sport, trenujemy 4-5 godzin dziennie, więc istnieje duże ryzyko odniesienia obrażeń. Nie martwiłem się. Trenowałem, szykując się do walki. Włodarze powiedzielo mi, że nadal będę walczył o tytuł właśnie przeciwko innemu przeciwnikowi. Kontynuowałem więc moje przygotowania.

– Czy zmiana przeciwników wpłynęła na twoje przygotowania? Jakie są największe różnice między Cooperem a Berkhamowem?

Przede wszystkim Berkhamov jest mańkutem, jest raczej grapplerem. Cooper walczy z normalnej pozycji, woli uderzyć, ale w razie potrzeby może też sprowadzać. Pracowaliśmy nad tym, nad zapasami, obroną przed obaleniem i myślę, że będę tego potrzebował, ponieważ Cooper będzie próbował mnie ubić. Wszyscy moi przeciwnicy chcą mnie przewrócić. Więc cała praca, którą wykonaliśmy dla walki Berkhamowa, przyda się także przeciwko Cooperowi. Zobaczymy, co się stanie, walka się zbliża.

– Walkę obejrzy wielu Twoich fanów. Czy jest coś, co chcesz im powiedzieć?

Tak, będzie dużo ludzi. Moi przyjaciele zorganizowali wycieczkę do Krasnodaru. Wypożyczyli autobusy, żeby mnie wspierać. Chcę podziękować wszystkim, którzy wspierają mnie w mojej karierze. 8 września zrobię wszystko, co w mojej mocy, by pokazać ekscytującą walkę i zdobyć pas, aby sprowadzić go do mojej republiki.

About Piotr Górski

Fan ACA (daw. ACB), FNG i innych rosyjskich federacji. Zwolennik hasła "Less show, more fighting".

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *