ACB

Berkhamov kontuzjowany! Tumenov vs. Cooper w walce o pas dywizji półśredniej!

on

Mukhamed Berkhamov (12-0) doznał kontuzji i wskutek czego nie dojdzie do jego walki z Albertem Tumenovem (19-4) na gali ACB 93 (lub jak kto woli, ACB 89 – numeracja gal uległa zmianie) w Krasnodarze. To już trzeci kolejny uraz zawodnika pochodzącego z Nalczyku w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Berkhamov postanowił więc zwakować pas mistrzowski. Nowym rywalem Tumenova został były posiadacz tytułu Brett Cooper (25-13-0).

Albert Tumenov to były zawodnik FNG oraz UFC. W największej organizacji świata osiągnął bardzo przyzwoity bilans 5 wygranych oraz 3 porażek. W pokonanym polu zostawił m.in Lorenza LarkinaAlana Joubana oraz Nicholasa Musoke. Przegrywał tylko i wyłącznie z bardzo silnymi rywalami, min. z Gunnarem Nelsonem czy Leonem Edwardsem. Zadebiutował na gali ACB 61 nokautując Ismaela de Jesusa (17-6-0), by następnie na gali ACB 80 wypunktować NahShona Burrella (15-10, 1NC).

Brett Cooper w okrągłej klatce ACB pojawił się już pięć razy i tylko raz wychodził jako przegrany –  po nokaucie zaserwowanym przez byłego już mistrza, Mukhameda Berkhamova. W debiucie pokonał na punkty Beslana Isaeva, czym w oczach włodarzy zasłużył na walkę o pas z Aslambekiem Saidovem. Cooper pokonał Saidova przez TKO po nieco kontrowersyjnym przerwaniu walki. Zdaniem wielu obserwatorów przerwanie nastąpiło zdecydowanie zbyt wcześnie. Cooper nie nacieszył się pasem długo, gdyż w pierwszej obronie stracił go na rzecz wspomnianego już Berkhamova. Po tej porażce wrócił na zwycięski szlak nokautując kolejno Sharafa Davlatmurodova oraz Andre Santosa. Teraz będzie miał okazję odzyskać to, co utracił i na pewno będzie bardzo zmotywowany, by udowodnić, że porażka była tylko wypadkiem przy pracy.