ACB

Karta walk gali ACB 90 niemal dopięta – już tylko Vakhaev czeka na rywala!

on

Jubileuszowa gala ACB sygnowana numerem 90 odbędzie się w listopadzie w Moskwie. Rozpiska jest już niemalże kompletna, tylko Mukhamad Vakhaev nie poznał jeszcze rywala do pierwszej obrony pasa królewskiej kategorii wagowej.

Przypominamy, że  na gali wystąpią m.in Marcin Held, Yusup Raisov, Rasul Mirzaev, Georgi Karakhanyan czy Eduard Vartanyan.

Vakhaev był przymierzany do mistrzowskiego starcia na gali ACB 89, która pierwotnie miała się odbyć w Jekaterynburgu – a jego rywalem miał zostać Sergey Belostenniy. Byłoby to rewanżowe starcie tych zawodników, pierwsze starcie na gali ACB 48 wygrał Vakhaev poprzez duszenie zza pleców. Później gala została przeniesiona na Cypr, starcie zostało anulowane a ostatecznie cała gala została odwołana.

Vakhaev mistrzowski pas wywalczył na gali ACB 67, kiedy to zastopował w czwartej rundzie dotychczasowego czempiona, Denisa Goltsova w czwartej rundzie. Były mistrz odklepał ciosy pretendenta i stracił tytuł. Do rewanżowego starcia raczej nie dojdzie, gdyż po wygranej na ACB 77 z Chase Gormleyem drogi Goltsova i ACB rozeszły się – ostatnią walkę stoczył dla nowej federacji RCC, nie jest już też uwzględniany w rankingach ACB.

About Piotr Górski

Fan ACA (daw. ACB), FNG i innych rosyjskich federacji. Zwolennik hasła "Less show, more fighting".

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *