ACB

Mukhomad Vakhaev vs Amir Aliakbari głównym starciem ACB 90!

on

Poznaliśmy ostatnią walkę jubileuszowej gali ACB 90, która odbędzie się w listopadzie w Moskwie. Do pierwszej obrony pasa przystąpi mistrz Mukhomad Vakhaev (6-4-1) a jego rywalem będzie pogromca Daniela Omielańczuka, Amir Aliakbari (9-1-0).

O całym wydarzeniu można dowiedzieć się z oficjalnego profilu federacji ACB na Facebooku:

Vakhaev zaliczył niezbyt udany początek kariery (2-4-1) przegrywając m.in z pogromcą Michała Andryszaka czyli Salimgireyem Rasulovem (16-7-0). Następnie wygrał trzy walki z rzędu, pokonując między innymi…Sergeya Belostenniy’ego na gali ACB 48 zmuszając go do odklepania duszenia zza pleców już w pierwszej minucie. Vakhaev był przymierzany do mistrzowskiego starcia na gali ACB 89, która pierwotnie miała się odbyć w Jekaterynburgu – a jego rywalem miał zostać… Belostenniy.  Później gala została przeniesiona na Cypr, starcie zostało anulowane a ostatecznie cała gala została odwołana. Vakhaev mistrzowski pas wywalczył na gali ACB 67, kiedy to zastopował w czwartej rundzie dotychczasowego czempiona, Denisa Goltsova w czwartej rundzie. Były mistrz odklepał ciosy pretendenta i stracił tytuł.

Aliakbari jedyną porażkę odniósł z rąk legendarnego Mirko Filipovicia – CroCop znokautował Amira w finale turnieju Rizin. Wśród skalpów Aliakbariego można znaleźć m.in Valentina Moldavsky’ego, Heatha Herringa oraz weterana ringów i klatek, Geronimo dos Santosa. Amir zadebiutował w okrągłej klatce ACB naprzeciw Denisa Smoldareva, który w przeszłości bezskutecznie próbował odebrać pas mistrzowski M-1 Global Marcinowi Tyburze. Aliakbari znokautował Smoldareva, by w następnej walce wypunktować byłego zawodnika UFC, Daniela Omielańczuka.

About Piotr Górski

Fan ACB, FNG i innych rosyjskich federacji. Zwolennik hasła "Less show, more fighting".

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *