ACB

Ospanov kontuzjowany! Mirzaev z nowym rywalem!

on

Arman Ospanov z powodu kontuzji został zmuszony do wycofania się z walki z Rasulem Mirzaevem. Nowym rywalem „Czarnego Tygrysa” został ogłoszony Gleristone Santos.

Rasul Mirzaev miał powrócić do startów w MMA po ponad rocznej przerwie w starciu z Abdulem-Rakhmanem Temirovem na gali sygnowanej numerem 86 w Moskwie. Popularny „Czarny Tygrys” ostatni raz wystąpił w listopadzie 2016 na gali FNG 54, gdzie uległ na punkty Levanowi Makashviliemu. Z dalszych startów w MMA wyeliminowało go ciężkie pobicie, do którego doszło w noc sylwestrową. Mirzaev spędzał wolny czas biesiadując z Alim Bagautinovem oraz Artemem Lobovem. Lobov został zaczepiony przez pijanych imprezowiczów a Bagautinov oraz Mirzaev stanęli w jego obronie. Pałający żądzą zemsty napastnicy „odwiedzili” Mirzaeva w jego mieszkaniu, na skutek czego „Czarny Tygrys” w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala.

Gala w Moskwie miała być wielkim powrotem utytułowanego sambisty do regularnych startów w MMA. Niestety, z powodu kontuzji powrót ten będzie musiał zostać przełożony i nastąpi on… również w Moskwie.

Gleristone Santos stoczył dla ACB trzy walki, lecz tylko z jednej wyszedł zwycięsko. W debiucie na gali ACB 67 znokautował go  Alexandr Shabliy. Na zwycięski szlak powrócił na gali ACB 80, gdzie wypunktował Islama Makoeva. Na gali ACB 86 został ściągnięty w ostatniej chwili jako zastępstwo za Eduarda Vartanyana a jego rywalem był oczywiście aktualny mistrz kategorii lekkiej, Ali Bagov. Bagov dał popis świetnych zapasów i okrutnego g&p, brutalnie ubijając Santosa w niecałe cztery minuty pojedynku. Santos ponownie bierze walkę w zastępstwie, ponownie zawalczy w Moskwie – i czy tym razem sprawdzi się przysłowie „historia lubi się powtarzać”?

About Piotr Górski

Fan ACB, FNG i innych rosyjskich federacji. Zwolennik hasła "Less show, more fighting".

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *