ACB

Pełna rozpiska gali ACB 89 w Krasnodarze

on

Już w sobotę ponownie będziemy mogli obejrzeć galę ACB. Po przejściowych problemach, ACB postanowiło powrócić z pełną parą – w Krasnonodarze zobaczymy aż trzy walki mistrzowskie! Oprócz tego polskich fanów na pewno ucieszy występ Daniela Omielańczuka.

Po zdobyciu „korony” kategorii półśredniej, Albert Duraev dodał do swojej kolekcji pas dywizji średniej pokonując Vyacheslava Vasilevskiego na ACB 77 w Moskwie. Duraev posiada imponujący rekord 7: 0 od momentu debiutu w  ACB, odnosząc zwycięstwa nad takimi zawodnikami jak Ustarmagomed GadzhidaudovMikhail Tsarev i Clifford Starks. Duraev wygrał cztery z siedmiu pojedynków przez poddania a tylko jeden z jego pojedynków dotrwał do decyzji sędziów.

Piotr Strus dosłownie podbił kategorię średnią, będąc niepokonanym w pięciu pojedynkach. Wybitne zwycięstwa nad Nicolą DipchikovemAndy DeVentem i Fernando Gonzalezem sprawiły, iż bez wątpienia zasłużył na walkę o tytuł mistrzowski! Po  występie na angielskiej ziemi w Nottingham, fani Strusa wierzą, że Piotrek jest w stanie zdobyć upragniony pas.

Abdul-Aziz Abdulvakhabov to niekwestionowany król kategorii lekkiej. Tytuł wywalczył na gali ACB 9 pokonując przez nokaut… Ali Bagova. Panowie spotkali się w ringu już dwa razy i za każdy razem górą był „Lew”. Oprócz dwumeczu z „Hulkiem” Abdulvakhabov ma także wygrany dwumecz z Eduardem Vartanyanem (18-4-0). W pierwszym starciu na gali ACB 32 Abdulvakhabov znokautował Vartanyana. Rewanżowe starcie odbyło się na gali sygnowanej numerem 77, gdzie wygraną na punkty odniósł „Lew”, jednakże część obserwatorów uznała wynik za kontrowersyjny.

Ali Bagov od czasu porażki z Abdulvakhabovem odniósł cztery kolejne wiktorie. W pokonanym polu zostawił Bubę JenkisaHerdesona BatistęLenardo Silvę oraz ściągniętego w ostatniej chwili za kontuzjowanego Vartanyana, Gleristone Santosa. W każdym z pojedynków całkowicie dominował swoich rywali stosując brutalny g&p.

Albert Tumenov to były zawodnik FNG oraz UFC. W największej organizacji świata osiągnął bardzo przyzwoity bilans 5 wygranych oraz 3 porażek. W pokonanym polu zostawił m.in Lorenza Larkina, Alana Joubana oraz Nicholasa Musoke. Przegrywał tylko i wyłącznie z bardzo silnymi rywalami, min. z Gunnarem Nelsonem czy Leonem Edwardsem. Zadebiutował na gali ACB 61 nokautując Ismaela de Jesusa (17-6-0), by następnie na gali ACB 80 wypunktować NahShona Burrella (15-10, 1NC).

„Bad Boy” zadebiutował w ACB na gali sygnowanej numerem 86. W walce z Beslanem Isaevem skazywany był na porażkę, tymczasem znokautował go w drugiej rundzie pojedynku. Wcześniej walczył głównie w Brazylii oraz dwa razy dla LFA (jedna wygrana, jedna porażka). Na dwadzieścia dwie wygrane walki tylko w czterech o wyniku decydowali sędziowie.

About Piotr Górski

Fan ACB, FNG i innych rosyjskich federacji. Zwolennik hasła "Less show, more fighting".

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *