ACB

Yusup Raisov poznał rywala z którym zawalczy na ACB 90!

on

Matchmakerzy ACB niemalże dopięli kartę walk jubileuszowej gali w Moskwie. Rywalem Yusupa Raisova został ogłoszony doświadczony Andre Winner. 

Popularny „Borz” uznawany jest za jeden z największych talentów wschodniego MMA. Zanim stanął do pierwszej walki o pas z Maratem Balaevem, w pokonanym polu zostawił m.in Sebastiana Romanowskiego. Pierwsza walka o pas miała miejsce na gali ACB 50 i choć ostatecznie to ręka Balaeva powędrowała do góry, to Raisov zaprezentował się z jak najlepszej strony. Następnie pokonał m.in Luisa Palomino, czym w oczach włodarzy ACB zasłużył na uprawniony rewanż z Balaevem na gali ACB 77. W skutek wypadnięcia mistrza nowym rywalem „Borza” został ogłoszony Alexandr Peduson a stawką pojedynku został pas tymczasowy. Raisov nie dał Pedusonowi najmniejszych szans, wygrał pojedynek odklepując rywala w drugiej rundzie. Do drugiego starcia Raisova z „Motywatorem” doszło na gali ACB 86 w Moskwie.

„Borz” pięknie odrobił lekcje po porażce z Balaevem i w rewanżu zmusił mistrza do poddania. Po początkowych problemach pokazał, że tytuł mistrza tymczasowego nie był przypadkiem. Młody władca usunął starego z tronu i wygodnie rozsiadł się na nowiutkim, wygodnym tronie. Jego rządy nie trwały długo, gdyż postanowił spróbować szczęścia w wyższej kategorii wagowej. Pierwotnie miał zawalczyć na gali ACB 92 w Malmo, jednakże jak wiadomo, wydarzenie to zostało anulowane.

Andre Winner  to były zawodnik UFC i finalista dziewiątej edycji TUF-a – w finale przegrał z Rossem Pearsonem. W największej federacji na świecie dorobił się bilansu 2-4. Polskim fanom może być znany z walk z Mateuszem Gamrotem na gali KSW 24 oraz Leszkiem Krakowskim na KSW 32: Road to Wembley. Starcia te zakończyły się jego porażkami. W federacji ACB zadebiutował na gali sygnowanej numerem 87 która odbyła się Nottingham. W pierwszej rundzie został całkowicie zdominowany przez Adama Alieva. Podobnie przebiegała też druga runda i tylko na wskutek szkolnego błędu Alieva był w stanie zapiąć ciasne duszenie zza pleców, które Aliev odklepał.

About Piotr Górski

Fan ACA (daw. ACB), FNG i innych rosyjskich federacji. Zwolennik hasła "Less show, more fighting".

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *