AFN

Armia Fight Night 4 zbliża się wielkimi krokami!

on

Do miejsca, w którym debiutowali – wracają z telewizją… już 24 listopada wielki powrót Federacji Armia Fight Night do Siedlec !

Jak ogłosiła dynamicznie rozwijająca się Federacja AFN – czwarta odsłona gali sportów walki z udziałem żołnierzy Wojska Polskiego odbędzie się w miesiącu odzyskania niepodległości w Siedlcach. To właśnie w tym mieście, rok temu federacja zaliczyła bardzo udany debiut na polskim rynku sportów walki.

Siedlce to miasto bardzo przyjazne – jak z resztą głosi napis pod logotypem mazowieckiej miejscowości. Zorganizowaliśmy tutaj pierwszą galę i wypełniliśmy obiekt po brzegi. Wspierają nas władze miasta oraz wielu lokalnych przedsiębiorców. Bardzo istotnym czynnikiem przy wyborze miejsca na galę z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę jest fakt, że tworzy się tutaj właśnie 18 Dywizja Zmechanizowana Wojska Polskiego z którą podjęliśmy ścisłą współpracę. Wielu żołnierzy podległych gen. bryg. Jarosławowi Gromadzińskiemu weźmie udział w rywalizacji sportowej podczas gali.

– tłumaczy organizator wydarzenia ppor. Filip Bątkowski.

Swoje umiejętności w klatce zaprezentują najlepsi wojownicy w mundurach z całej Polski m.in. szeregowi : Sylwester Miller, bracia Maciej i Roger Garbaczewscy, Damian Kosiorek oraz Katarzyna Borowska.

Żołnierze po raz kolejny udowodnią, że ich poziom wyszkolenia kondycyjnego oraz umiejętności walki nie odbiegają od tych, które prezentują najlepsi zawodnicy MMA w kraju, niepokonani : Krzysztof Gutowski (rekord walk zawodowych 6-0, 6 KO), Patryk Surdyn (3-0), Tomasz Jakubiec (8-2), czy Karol Skrzypek (3-0, 3 KO).
Nie zabraknie również akcentów międzynarodowych oraz pojedynków w formule K1.

About Przemek Kosiński

Od czasów Pride i pierwszych gal KSW zakochany w MMA. Najwierniejszy fan na świecie Claudii Gadelhi. Poza tym fan Nate'a Diaza, Holly Holm, Caina Velasqueza i Macieja Jewtuszki.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *