Babilon MMA

Szymon Kołecki poznał rywala na Babilon MMA 3

on

Szymon Kołecki (4-0, 4 KO) poznał rywala, z którym zmierzy się 16 marca w Radomiu. Podczas gali Babilon MMA 3 naprzeciwko mistrza olimpijskiego stanie Łukasz Borowski (4-7, 2 KO, 1 SUB). Walka odbędzie się w limicie kategorii półciężkiej.

Dla Kołeckiego będzie to już 5. starcie w formule MMA. Paradoks polega jednak na tym, że były sztangista w sumie spędził w klatce niecałe 2 rundy – dokładnie 9 minut i 31 sekund. Wszystkie walki wygrał przez nokaut w 1. rundach, a o jego sile przekonali się Dariusz Kaźmierczuk (0-7), Wojciech Balejko (4-8, 4 SUB), Łukasz Łysoniewski (1-3, 1 KO) i Michał Orkowski (3-2, 2 KO, 1 SUB). Ten ostatni przed starciem z Kołeckim na Babilon MMA 2 w Legionowie był notowany w czołówkach kategorii ciężkiej.

Najbliższy pojedynek Kołeckiego odbędzie się jednak w limicie dywizji półciężkiej. Rywalem mistrza olimpijskiego będzie o wiele bardziej doświadczony Borowski, który ma na koncie 4 zwycięstwa i 7 porażek. „Boroś” mierzył się między innymi z mistrzem ACB Batrazem Agnajewem (4-0, 3 KO, 1 SUB), Akopem Szostakiem (2-2, 1 KO), Michałem Oleksiejczukiem (13-2, 8 KO, 1 SUB) czy Jackiem Adamczykiem (4-1, 1 SUB). Kibicom z pewnością mogły się podobać 3-rundowe, emocjonujące starcia z Szostakiem i Adamczykiem. Borowski przystępuje po zwycięstwie nad Milomirem Abramovem.

Przypominamy, że gala Babilon MMA odbędzie się w piątek 16 marca. W klatce pojawią się między innymi Michał Orkowski, Łukasz Łysoniewski, Daniel Rutkowski i Mateusz Siński. Nazwiska kolejnych bohaterów będą odkrywane w najbliższych dniach.

Aktualna karta walka Babilon MMA 3:

Walka wieczoru
93 kg: Szymon Kołecki – Łukasz Borowski

65,8 kg: Daniel Rutkowski – Mateusz Siński
120 kg: Michał Orkowski – Łukasz Łysoniewski

 

Informacja prasowa

About Przemek Kosiński

Od czasów Pride i pierwszych gal KSW zakochany w MMA. Najwierniejszy fan na świecie Claudii Gadelhi. Poza tym fan Nate'a Diaza, Holly Holm, Caina Velasqueza i Macieja Jewtuszki.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *