DSF

Oświadczenie DSF w sprawie konfliktu Sarara – Turyński

on

Federacja DSF wystosowała oficjalne oświadczenie na temat konfliktu Tomasz Sarary z Michałem Turyńskim, do którego doszło na łamach portalu sporty-walki.org.

Pragnę odnieść się do wypowiedzi Tomka Sarary, która pojawiła się w środę, tj. 15 sierpnia na portalu sporty-walki.org. Chciałbym prosić wszystkich naszych zawodników – nie tylko Tomka – o wstrzemięźliwość w wypowiedziach dotyczących innych kickboxerów. Rozumiem, że nie wszyscy muszą się lubić, tak jak bywa to w życiu, ale należy się szacunek dla sportowców. Każdy z nich poświęca tej dyscyplinie wiele czasu, niejednokrotnie kosztem wielu wyrzeczeń, wylewając hektolitry potu na treningach, okupionych kontuzjami, urazami itp. Dążąc do najlepszej formy, tak by móc mierzyć się z najlepszymi. Wiem, że takie cele właśnie przyświecają zarówno Tomkowi Sararze, jak i Michałowi Turyńskiemu. Dlatego są zawodnikami DSF Kickboxing Challenge. Dokonania obu zasłużyły na nasze uznanie i cieszymy się, że mogliśmy podpisać kontrakty z tak utytułowanymi zawodnikami, którzy tak wiele zrobili dla rozwoju kickboxingu w Polsce. Tego nie można kwestionować i za to należy się uznanie i szacunek obu wspaniałym wojownikom.
Celem naszej federacji jest dalszy rozwój dyscypliny, jak i promocja najlepszych zawodników – co za tym idzie konfrontowanie najlepszych. Na niedawnej konferencji prasowej ogłosiłem, że jeszcze w tym roku, rozpoczniemy turniej w królewskiej kategorii ciężkiej. Zarówno Tomek jak i Michał brani są pod uwagę i już niedługo będą mieli szansę udowodnienia w ringu swoich nietuzinkowych umiejętności.
Sławomir Duba,
Prezes DSF Kickboxing Challenge

 

About Przemek Kosiński

Od czasów Pride i pierwszych gal KSW zakochany w MMA. Najwierniejszy fan na świecie Claudii Gadelhi. Poza tym fan Nate'a Diaza, Holly Holm, Caina Velasqueza i Macieja Jewtuszki.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *