Felieton

Klaudiusz Goss zadebiutuje na gali Wirtuoz Challenge I w Wolborzu!

on

Debiut nie jest rzeczą prostą. Nieważne czy mamy na myśli debiut amatorski, czy zawodowy, ponieważ przed każdym pojawia się zwątpienie. Ważne jednak, aby pokonać wszelkie wątpliwości i wyjść po upragnione.

Swój amatorski debiut w MMA już niebawem zaliczy zaledwie 16-letni Klaudiusz Goss. Zawodnik Grappling Wolbórz stanie przed szansą wygrania w swojej pierwszej walce już 22 września. Mimo tak młodego wieku Klaudiusz może pochwalić się nie lada osiągnięciami. Zdobywał bowiem medale na takich imprezach jak:

  • Mistrzostwa Polski NO GI JIU JITSU 2018
  • Puchar Polski ADCC
  • XII Liga Brazylijskiego Jiu-Jitsu GI
  • NoGI- Kraków

Gala odbędzie się w Wolbórzu tak więc można śmiało napisać, że Klaudiusz zawalczy przed własną publicznością. Rywalem 16-latka będzie o cztery lata starszy Jakub Owaczarek, który już posiada na swoim koncie kilka walk amatorskich. Doświadczenie więc będzie po stronie Owczarka, który z pewnością zdaje sobie sprawę, że Klaudiusz pomimo łatki debiutanta będzie jego najcięższym rywalem w dotychczasowej karierze.

Walka odbędzie się w formule MMA w limicie do 72 kilogramów.

Jako przyjaciel Klaudiusza jestem ogromnie zaszczycony i dumny z racji na fakt, że chłopak idzie po marzenia. Z całego serca kibicuję i liczę na udany debiut młodszego kolegi. Przede wszystkim nie może zabraknąć chłodnej głowy i wyrachowania.

Mimo że to dopiero pierwsza jeszcze amatorska walka to Klaudiusz musi pokazać profesjonalizm. Znając go wiem, że przygotuje się do walki najlepiej jak tylko potrafi. Nigdy nie kalkulował i zawsze dawał z siebie sto procent.

Dodatkowo na co dzień Klaudiusz trenuje pod czujnym okiem Marcina Krakowiaka,  który również stoczy swój pojedynek na gali Wirtuoz Challange. Kończąc chciałbym zwrócić się bezpośrednio do Klaudiusza – Idź po to, co twoje i nie zważaj na przeciwności losu. Będzie ich wiele, ale jesteś dopiero na początku swojej drogi! Życzę sukcesów i wspaniałej kariery! 

About Bartek Potępski

W MMA zakochany od pierwszych gal KSW. Miłośnik UFC, Cage Warriors, ACB. Największy samozwańczy fan Conora McGregora w Polsce. Ulubieni zawodnicy to jeszcze: Joanna Jędrzejczyk, Brian Ortega, Stipe Miocić, Jon Jones i Justin Gaethje.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *