FEN

Mateusz Rębecki przed FEN 22: Chcę się bić z najlepszymi, w największych organizacjach na świecie

on

Mateusz Rębecki (6-1) już dzisiaj na gali FEN 22 zmierzy się z Łukaszem Koperą (8-2). Mateusz udzielił wywiadu dla Macieja Turskiego z PolsatSport.pl

Czy Ty jesteś z tych, którzy  twierdzą, że łatwiej się ten pas zyskuje, czy łatwiej się go broni?

Ciężko mi powiedzieć bo nigdy nie analizowałem tego w ten sposób. Sądzę, że ciężej go utrzymać. Teraz z najlepszymi chcę się bić, w najlepszych organizacjach na świecie. Nawet gdyby przeciwnik był klasę wyżej, ja po prostu chcę się bić.

Jakim zawodnikiem twoim zdaniem jest Łukasz Kopera? Reklamowany jest wasz pojedynek jako jiu-jitsu vs judo. Czy ty też to tak postrzegasz? 

Nie, w ogóle nie postrzegam tego w ten sposób. Na dzień dzisiejszy uważam, że obaj jesteśmy zawodnikami wszechstronnymi, którzy mają jakieś atuty w tych płaszczyznach. On podobny ma styl do mnie, jest agresywny w stójce i to według mnie może prognozować fajną bitkę.

Jakiej walki się spodziewasz?

Szczerze, nie chcę nic ukrywać, robić żadnej tajemnicy z tego, ale nie wiem. Dla mnie on jest solidnym przeciwnikiem, toczy naprawdę fajne boje, ma charakter. Moje walki przebiegają zawsze tak samo. To ludzie uciekają przede mną, boją się moich obaleń i parteru.

Gala FEN 22 już dzisiaj w Poznaniu. Początek transmisji o 19 na Polsat Sport Fight, a później na Polsacie Sport i Polsacie. 

About Ania Zielińska

Zajarana sztukami walki odkąd przypadkiem zobaczyłam braci oglądających którąś z początkowych gal KSW. Od tego momentu największa fanka Mameda Khalidova! Uwielbiająca również Karolinę Kowalkiewicz i Grzegorza Szulakowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *