KSW

Damian Janikowski: Cofam się do podstaw, których nie robiłem

on

Na KSW 45 w Londynie Damian Janikowski zaliczył swoją pierwszą porażkę w MMA.

Popularny „Damiano” przegrał z Michałem Materlą. Teraz jak sam zawodnik mówi, przyszedł czas na spore zmiany i po części rozpoczęcie czegoś „od podstaw”.

Myślałem, że w walce z Michałem nerwowo się nie będę spalał. To ednak wyszło. Pierwszą zmianą po pojedynku było powołanie do naszego klubu psychologa. Jeśli chodzi o trening, to cały czas się rozwijam. Cofam się do podstaw, których nie robiłem, bo od razu z zapasów przeszedłem na grupę zawodową i musiałem się bić i bronić.

-powiedział dla PolsatuSport.

Z psychologiem widzimy się codziennie. Na początku starał się ze mną zaprzyjaźnić, oglądał też moje treningi i podpowiadał. Od strony psychologicznej to on za dużo nie pracuje. Bardziej uczy mnie kontroli, opanowania oddechu i przede wszystkim cierpliwości.

Jakie więc plany na przyszłość ma Janikowski?

Najprawdopodobniej na pierwszej gali po nowym roku będę walczył i czekał na finał pojedynku Askhama z Materlą. Później zobaczymy jak szefowie KSW będą rozdzielać walki.

Jak myślicie, czy w kolejnej walce zobaczymy Damiana w wersji 2.0?

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *