KSW

Damian Janikowski: Nie wiem jaki jest mój margines

on

Do gali KSW 45 w Londynie coraz bliżej. Zawodnicy mają coraz mniej czasu na przygotowania do walk, wchodząc jednocześnie w najtrudniejsze etapy treningów.

Wśród nich jest Damian Janikowski, który 6 października zawalczy z Michałem Materlą.

Czeka mnie najcięższy etap jeżeli chodzi o przygotowania do walki z Materlą. Na tydzień jedziemy na obóz treningowy w góry. Wtedy dołączy do nas Roberto Soldić. Tam głównie będziemy pracować nad techniką.  Soldić podobnie jak Materla jest dobry w boksie i jeżeli będzie okazja posparować, to wykorzystamy to. Jednak moimi głównymi sparingpartnerami będą między innymi Bartosz Fabiński i Tomasz Jakubiec. Potem wracamy i resztę przygotujemy już w klubie.

– powiedział Janikowski w rozmowie z Fight Sport.pl.

Jesteśmy w takim miejscu, gdzie może troszeczkę odczuwam znużenie pewnymi elementami. Do tego różne rzeczy w międzyczasie odwracają moją uwagę, w tym wywiady. Ale generalnie czuję się w porządku.

– stwierdził były zapaśnik.

Trener dobiera mi odpowiednie osoby do sparingów. Miesza ich pod różnymi cechami. Każdy z nich wie, że trzeba podejść do tego z rozsądkiem. Póki co nie wiem na ile mnie stać tak naprawdę. Z tygodnia na tydzień jestem coraz lepszym zawodnikiem. Coraz więcej uczę się, zbieram doświadczenia… szczerze mówiąc nie wiem kiedy ta „maszyna” zatrzyma się i jaki mam margines.

– reasumował Janikowski.

Jak myślicie? Czy Materla zatrzyma Janikowskiego? Czy może jednak ten odniesie kolejne, ważne zwycięstwo?

About Kamil Gieroba

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *