KSW

Damian Janikowski przed walką na KSW 45: Rzeczywiście będzie to moja ostatnia walka….

on

Damian Janikowski  zdradza jak przebiegają przygotowania do walki z Michałem Materlą i co dalej z jego karierą w KSW.

Damian udzielił wywiadu dla programu KOstyra SE prowadzonego przez Andrzeja Kostyrę.

Zapytany o przygotowania do najbliższej walki odpowiedział.

Przygotowania cały czas trwają. Mamy jeszcze miesiąc do walki także teraz jest ten najcięższy okres moich przygotowań gdzie zaczynają się moje takie dochodzeniowe sparingi i różne ćwiczenia po zajęciach tutaj z trenerem Joczem dopracowujemy plan, techniki wszystko także na razie jestem zdrowy i wszystko przebiega po myśli. Myślę, że wszystko będzie ok.

Andrzej Kostyra zapytał po chwili do czego szczególnie podchodzi Damian w kontekście treningów przed walką z Michałem.

Raczej jedno i drugie. Jeszcze jestem na takim etapie, że jednak muszę szkolić jeszcze cały czas wszystko. Wiadomo, że Michał on się bardziej specjalizuje w parterze także jego najmocniejsze jakieś takieś strony staramy się iść po rozwiązania tak jakby był taki przypadek w walce, kiedy doszłoby do tego no to gdzieś tam mówię, staramy się, ale tak to różnorodnie. Wszechstronnie.

Co może być kluczem do sukcesu i zwycięstwa nad Materlą?

Nie mam pojęcia. Wszystko tak naprawdę okazuje się w dniu walki, podczas walki, kto ma lepszy dzień kto jest w lepszej dyspozycji kto ma więcej można tak powiedzieć farta i szczęścia ten wygra pojedynek. No wiadomo doświadczenie jest doświadczeniem tak, ale walka jest walką, każdy jak to się mówi po zapaśniczemu „ma plecy” tutaj już w MMA każdy ma twarz, buzię, szczękę także no różnie bywa. No akurat na mój plus śnią mi się tylko wygrane walki co dobrze wróży i dobrze świadczy. Mam nadzieję, że damy naprawdę dobrze show a niech wygra lepszy no mówię my się znamy z Michałem i nie chciał, bym nigdy podważać jego autorytetu bądź złego słowa na niego powiedzieć no to jest walka typowo sportowa. Nie pytamy się siebie jak się rozwijamy, jak trenujemy, w jakiej jesteśmy dyspozycji na dzień dzisiejszy po prostu trenujemy i przygotowujemy się do walki.

Następnie Janikowski został zapytany czy nie obawia się, że Materla zejdzie do swojej ulubionej płaszczyzny.

No może być. My nie możemy tego wykluczać, jest świetnym bokserem bardzo dobrze mocno bije co nieraz udowadniał na swoich walkach także musi on być przygotowany na wszystko i ja również.

Jak dobrze wiadomo Damian Janikowski na KSW 45 stoczy swój ostatni pojedynek dla KSW. Przynajmniej na starym kontrakcie a zawodnik nie wyklucza startów w innych organizacjach.

Rzeczywiście będzie to moja ostatnia walka, jeśli chodzi o kontrakt. Tutaj wszystko zostawiam w rękach u mojego menadżera Michała Pernacha. Wiadomo rozmawiamy ze sobą ja nie chcę żadnych szczegółów zdradzać, to już do niego proszę kierować te pytania, ale oczywiście myślę, że on będzie rozważał też wiele innych propozycji w innych też może federacjach. Docelowo i teraz na dzień dzisiejszy jestem zawodnikiem federacji KSW. Będą rozmowy, będą dalsze kroki, o czym będziemy informować.

Damian z pewnością może liczyć na pełne wsparcie ze strony swojego trenera. W innym wywiadzie trener Janikowskiego zdradził, że nie wyobraża sobie pokonanego Damiana. Co na to sam zawodnik?

Każdy trener chce, żeby jego zawodnik wygrał walkę, zrobił to jak najlepiej, wyszedł bez kontuzji no ale wiadomo to jest sport to nie są już zapasy gdzie można przegrać walkę i wyjść z tego tak jakby bez szwanku tutaj to już trzeba uważać na swoje zdrowie, a nawet na swoje życie. Wiadomo gdzieś tam jesteśmy w jakiś sposób chronieni przez sędziów, żeby nic takie się nie stało. Każdy zawodnik ma wliczone porażki, ale to nic nie znaczy. Trzeba przegrywać, żeby później dużo więcej wygrywać także nie myślę o porażce, ale jest ona gdzieś tam wpisana na pewno gdybym przegrał walkę to się nie załamię i będę pracował. Nie mówię, że ciężej, bo ciężko pracuje, ale dalej będę się rozwijał dalej będę dążył do tego, żeby cały czas wygrywać i wspinać się do góry.

Już niecały miesiąc do KSW 45! Zgodnie z planem cały event odbędzie się 6 października na stadionie Wembley w Londynie.

 

 

About Bartek Potępski

W MMA zakochany od pierwszych gal KSW. Miłośnik UFC, Cage Warriors, ACB. Największy samozwańczy fan Conora McGregora w Polsce. Ulubieni zawodnicy to jeszcze: Joanna Jędrzejczyk, Brian Ortega, Stipe Miocić, Jon Jones i Justin Gaethje.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *