KSW

Kawulski: Janikowski stoczył swój egzamin maturalny, dostał się na studia, a to co go czeka w czwartej walce to będzie pierwsza praca za poważne pieniądze

on

Już w sobotę kolejna gala federacji KSW. Lewandowski i Kawulski wraz z ekipą wracają do Londynu z galą numer 45.

Największe zainteresowanie fanów na gali bezsprzecznie budzi pojedynek Damiana Janikowskiego z Michałem Materlą. Co do powiedzenia w programie Puncher Extra Time o tym pojedynku miał Maciej Kawulski?

Damian Janikowski stoczył swój egzamin maturalny, dostał się na studia, a to co go czeka w czwartej walce to będzie pierwsza praca za poważne pieniądze. Myślę, że to bardzo dobrze skonstruowana metafora, bo przeciwnik, którego dostał to absolutnie arcypoziom, arcydoświadczenie i umiejętność gry w ringu, jaką ma bardzo niewielu zawodników. Michał Materla jest zawodnikiem, który potrafi być tak samo niebezpieczny w trzeciej rundzie, jak w pierwszej. To są rzeczy, których nie możemy wiedzieć o Damianie. To będzie wielka niespodzianka, dlatego ten pojedynek elektryzuje wszystkich. Mamy gościa, który wchodzi na ring i załatwia bardzo szybko sprawę, ale naprzeciwko niego staje ktoś, kto wydaje się być pierwszym murem, po którym nie da się przebiec. Trzeba go rozebrać po cegiełce. Właśnie ta sytuacja stwarza tę ciekawość tego pojedynku.

– powiedział szef KSW.

Jeśli walkę wygra Damian, może nastąpić tzw. zmiana pokoleniowa w kategorii średniej.

Jestem całym sercem za tym, by najlepsi bili się jak najdłużej, natomiast wymiana pokoleniowa dzieje się automatycznie. Nie musimy jej pomagać. Zawodnicy, którzy są z nami od wielu lat starzeją się, przychodzą młodzi i zajmują ich miejsce. To naturalna kolej rzeczy. Jeśli masz szansę zorganizowania walki Janikowski – Materla to ją organizujesz, bo wiesz, że to zaciekawi cały kraj, całą Europę, więc tak też się stało. Podążamy za nurtem, za tym, co ludzie chcą zobaczyć i nie wstydzimy się tego, bo chcemy, żeby te gale były po prostu ciekawe.

Kto waszym zdaniem wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku?

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *