KSW

Kleber Koike przed walką z Gamrotem: Zrobię wszystko, żeby Mateusz jednak nie przeszedł do historii

on

Już na KSW 46 dojdzie do walki Mateusza Gamrota z Kleberem Koike Erbstem. Stawką będzie pas kategorii do 66 kilogramów.

Dla Gamrota jest to historyczna szansa, ponieważ może zostać podwójnym mistrzem KSW. Koike jednak nie zamierza dać mu tej satysfakcji. Co o walce sądzi były mistrz?

Byłem nieco zaskoczony, bo nigdy tak wysoko nie byłem w rozpisce. To było moje marzenie. Jestem zaskoczony, ale zarazem szczęśliwy. Wiem, jakie to będzie wielkie wydarzenie. Zdaję sobie sprawę i jestem pewny, że z Mateuszem damy jednak pojedynek, który spełni oczekiwania fanów.

– powiedział Kleber.

Na początku byłem zaskoczony propozycją walki, i to bardzo. Nie ukrywam, że te rozmowy trwały naprawdę długo. Cieszę się, że Mateusz traktuje mnie jako godnego przeciwnika. Mogliśmy prowadzić negocjacje, w której kategorii powinniśmy się zmierzyć. Ostatecznie jesteśmy w piórkowej i tutaj spróbuję go pokonać.

Koike podobnie jak Gamrot, chciałby kiedyś dostać szansę zgarnięcia drugiego pasa.

Na tym po prostu polega biznes. Taki pomysł sprawdził się w przypadku McGregora i organizacji UFC. Nie mam o to pretensji. Na końcu liczy się zysk, a zawodnicy muszą zarobić odpowiednie kwoty. Ja cały czas jednak pozostaję samurajem, z japońskim nastawieniem do sztuk walki. Zrobię wszystko, żeby Mateusz jednak nie przeszedł do historii. Chcę zdobyć pas, dać szansę innym pretendentom, a być może w przyszłości zdobyć pas drugiej kategorii wagowej.

Jak myślicie, czy na KSW 46 będziemy świadkami historycznej chwili?

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *