KSW

Maciej Kawulski: Zawodnik, z którym Damian zmierzy się we Wrocławiu, będzie dla niego poważnym wyzwaniem

on

Jeden z właścicieli KSW, Maciej Kawulski bardzo ceni sobie umiejętności Damiana Janikowskiego, który zaczyna powoli wyrastać na wielką gwiazdę federacji KSW.

W wywiadzie dla polskatimes.pl Kawulski m.in stwierdził, że jest to możliwe, że Damian może w przyszłości zastąpić Mameda Khalidova, jeśli chodzi o status gwiazdy KSW, kiedy ten zakończy karierę.

Moim zdaniem każdy jest w stanie zastąpić Mameda, jeśli włoży w sport tyle pracy co on. Oczywiście, są kwestie, które ciężko wytrenować. Chalidow to wielki talent. O takich ludziach mówi się „jeden na milion”. A w rzeczywistości matematyka byłaby pewnie jeszcze bardziej druzgocąca dla reszty świata. Tak czy inaczej każdy ma szansę, by go zastąpić.

Damian pędzi jak burza. Z walki na walkę jest coraz lepszy. Trudno określić, gdzie jest sufit jego możliwości. Analizowanie tego na podstawie sparingów się nie sprawdza. Są mistrzowie sparingów i prawdziwi czempioni, którzy rozkwitają w ringu czy klatce. Damian wydaje się należeć do drugiej grupy. 

Współwłaściciel KSW opowiedział także o przyszłym rywalu Damiana na gali we Wrocławiu.

Myślę, że rywal będzie ciekawym impulsem dla mainstreamowych kibiców z Polski. Na tym etapie kariery w doborze przeciwników dla Damiana liczy się coś więcej niż tylko ich wartość sportowa. On nie może dawać byle jakich walk, które przejdą bez echa. Wszystko wskazuje na to, że ten chłopak ma ogromne predyspozycje do zostania gwiazdą MMA. Chcemy pokierować jego karierą rozważnie. Ale broń Boże nie jest tak, że kunktatorsko dobieramy mu wygodnych przeciwników. Zawodnik, z którym zmierzy się we Wrocławiu, będzie dla niego poważnym wyzwaniem. Poprzednio walczył z weteranem, Antkiem Chmielewskim. Tym razem do doświadczenia i sportowych atutów rywala dojdą kwestie, które zbudują emocje wokół tej walki. Choćby to, że Damian nie zmierzy się z rodakiem, ale z kimś z odległych stron świata. 

 

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *