KSW

Mamed Khalidov: Mam w sobie sportową złość i to mnie motywuje

on

Mamed Khalidov (34-5-2) już 1 grudnia powraca do klatki, po jedynej porażce podczas dziesięcioletniej zwycięskiej ścieżki w organizacji KSW. Rewanż z Tomkiem Narkunem to walką na którą czekają wszyscy.

Maciej Turski z PolsatSport.pl przeprowadził rozmowę z Mamedem.

Kiedy zostały dopięte formalności? Czy ty byłeś zaskoczony, że organizacja zgodziła się na taki pojedynek?

Patrząc na wszystkie argumenty myślę, że warto było zrobić tą walkę. Ludzie tego chcieli. Jak walkę przegrałem, od razu chciałem tego rewanżu, innej walki nie widziałem, o tym cały czas mówiłem do właścicieli KSW.

Jakie emocje tobie towarzyszyły, kiedy sędzia przerywa poddanie, co się działo wtedy w twojej głowie?

Dziwne to było, ale ulga. Nie boję się przyznać do tego, że poczułem ulgę. Nie byłem szczęśliwy z tego powodu, ale zeszło ze mnie kilkuletnie ciśnienie. Uśmiechnąłem się z tego powodu bo widziałem, że wygrywam walkę ale po prostu dałem się złapać. Nie ma w tym złości, to jest właśnie dyscyplina sportowa.

Miałeś dodatkowo do siebie pretensje o to, że to zakończenie było w tak błahy sposób, że nie popełniłbyś takiego błędu w żadnych innych pojedynkach a nawet na treningach?

Na treningu zdarza mi się, że raz na rok ktoś mnie skończy i raz na dziesięć lat w Polsce ktoś mnie skończył. To jest Tomek. Nie jest to złe, że ktoś cię skończył, pokazuje to twoje słabe strony, nad którymi powinno się pracować.

Ta porażka pobudziła w tobie głód walki? Jak Ty odbierasz tą porażkę? Jako cenną lekcje pokory?

Mam w sobie sportową złość i to mnie motywuje.

Gala KSW 46 już 1 grudnia w Gliwicach.

About Ania Zielińska

Zajarana sztukami walki odkąd przypadkiem zobaczyłam braci oglądających którąś z początkowych gal KSW. Od tego momentu największa fanka Mameda Khalidova! Uwielbiająca również Karolinę Kowalkiewicz i Grzegorza Szulakowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *