KSW

Mamed Khalidow o rewanżu z Materlą: Jeżeli zależy mu na pasie mistrzowskim, to mogę mu go wręczyć nawet w prezencie

on

Na niemal dwa tygodnie przed KSW 42, Mamed Khalidow był do dyspozycji mediów. Nie brakowało trudnych pytań jak o relacje z Michałem Materlą, ale i odnośnie przyszłości mistrza wagi średniej.

Czy starcie z Tomaszem Narkunem traktujesz jako największe wyzwanie w karierze?

Każdy pojedynek traktuję jako duże wyzwanie. To czy największym będzie starcie z Tomaszem Narkunem okaże się po walce. Plusem jest dla mnie, że nie muszę zbytnio pracować nad wagą. Brakuje mi jeszcze jakieś dwa, trzy kilo do zmieszczenia się w limicie. Jeżeli chodzi o przygotowania to jestem po ostatnich sparingach.

Co możesz powiedzieć o jego umiejętnościach w klatce?

Przyznam, że Narkun jest dla mnie zagadką. Ma nietypowy styl walki, trochę chaotyczną „stójkę”, ale za to niezwykle efektywną.

Michał Materla niedawno mówił, że jest chętny do rewanżu. Jak to widzisz i jak wyglądają Wasze relacje?

Lepiej spytać Michała o nasze relacje, jeżeli chodzi o mnie, to jest w porządku. Zasługuje na walkę rewanżową, ale jeżeli zależy mu na pasie mistrzowskim, to mogę mu go wręczyć nawet w prezencie. Podejrzewam, że po jego starciu z Scottem Askamem wyjaśni się z kim będę bronić ponownie tytułu.

A ewentualna walka z Mariuszem Pudzianowskim?

Szczerze mówiąc ani ja, ani Mariusz nie potrzebujemy tego pojedynku. Ale jeżeli fani będą tego chcieli, to czemu nie. Traktuję go poważnie, bo można o nim mówić, że jest normalnym zawodnikiem MMA, nie celebrytą.

Mając w pamięci gwizdy na Stadionie Narodowym… nie obawiasz się o powtórkę w Łodzi?

Publiczność zawsze dobrze przyjmowała moją osobę. W ogóle się nie martwię reakcją w Łodzi. Będąc aktywnym w mediach społecznościowych widzę, że ludzie mnie wspierają i dziękuję im za to.

Zobaczymy jeszcze Mameda w ringu, w 2018 roku?

Walczę wtedy, gdy czuję, że chcę wejść ponowne do klatki. Czy w tym roku stoczę jeszcze jakąś walkę? To wszystko zależy od właścicieli KSW, przy odpowiednich warunkach jestem w stanie to zrobić. KSW nie ma także problemów, bym wystartował na gali ACB.

About Kamil Gieroba

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *