KSW

Marian Ziółkowski o zmianie rywala na KSW 46: Trzeba się dostosować

on

Na KSW 46 dojdzie do walki Mariana Ziółkowskiego z Grzegorzem Szulakowskim. Pierwotnie Marian miał walczyć z Gracjanem Szadzińskim.

W programie Puncher Extra Time, zawodnik WCA Berkut Fight Team opowiedział jak odbiera zmianę rywala w dość krótkim czasie do gali.

Trzeba się dostosować, mam trzy tygodnie, więc jest trochę czasu. Nastawialiśmy się na mocną walkę w stójce, ale cały czas ćwiczymy zapasy. Z Grzegorzem Szulakowskim może to wyglądać inaczej, ale niekoniecznie musi od razu pójść od obalenia, bo z Mateuszem Gamrotem pokazał się nieźle w stójce.

-powiedział.

Przypomnijmy, że Marian dość niespodziewanie zadebiutował w KSW na gali w Gdańsku br., kiedy to wskoczył w zastępstwie za Marcina Wrzoska do walki z Kleberem Koike. Ziółkowski przegrał ten pojedynek, jednak miał bardzo mało czasu na przygotowanie. Teraz oczywiście, mimo zmiany rywala, zawodnik ma cały obóz przygotowawczy.

Cieszę się, że mam więcej czasu. Zaczynałem od brazylijskiego jiu-jitsu, więcej walk wygrałem przez poddania, ale wydaje mi się, że jestem zawodnikiem stójkowym. Parter często wynika z tego, że rywale często mnie obalają. Często udawało się, że rywale wpadali w techniki kończące.

Jak myślcie, kto z tej dwójki zawodników zaliczy zwycięstwo, po porażkach w ostatnich pojedynkach?

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *