KSW

Martin Lewandowski o „Jurasie”: Człowiek instytucja w polskim MMA!

on

Martin Lewandowski kontynuując swój cykl przybliżania sylwetek zawodników walczących na KSW 42, tym razem zajął się jak to sam określił „człowiekiem instytucją w polskim MMA” Łukaszem „Jurasem” Jurkowskim.

Łukasz „Juras” Jurkowski 🥋 Człowiek instytucja w polskim MMA. Juras jest tak stary, jak jego zdjęcie na Sherdogu 😀 (Czy ktoś mógłby proszę zmienić to zdjęcie!) Łukasz to pierwszy zawodnik któremu organizowaliśmy walki i byliśmy jednocześnie jego menadżerami. W tamtych czasach, to było normalne. Robiliśmy wszystko, żeby przerzucić go całkowicie na MMA. Załatwiliśmy mu sponsorów, a nawet przez pewien czas jeździł autem marki FIAT, jakie ogarnęliśmy od sponsora. Juras, jak masz zdjęcie fury, to weź wklej i pokaż, jak to było kiedyś 😀 #prestiż To były czasy, że nie bardzo mieliśmy hajs, ale bardzo chcieliśmy Jurasa zatrzymać przy sporcie. Więc stawaliśmy na uszach, żeby to się udało. Jak podpisywałem kontrakt z Jurasem, to negocjowałem z jego… tatą! Negocjacje odbyły się w restauracji Champions , a tata Łukasza okazał się niesamowicie zdolnym i twardym negocjatorem. W relację z Łukaszem byłem zaangażowany bardzo emocjonalnie. Załatwiłem mu dawno temu walkę na wyjeździe w Holandii z Dave Dalglleshem. To było chyba w 2006r. Pojedynek przegrał po serii „nieumyślnych fauli” przeciwnika, a ja stałem wtedy w jego narożniku. Na ogłoszeniu werdyktu wyprowadzony z równowagi, rzuciłem w przeciwnika rolką plastrów bokserskich. Niestety nie trafiłem. Zrobiła się z tego awantura, tamten chciał mnie bić, no cóż. Emocje wzięły górę, ale ile można faulować?!? Tak wiem, zachowałem się jak Conor, ale na wiele lat przed Conorem 🙂 Z ciekawostek, wspomniany przeciwnik Jurasa walczył później dla nas na KSW i nawet zwyciężył turniej, pokonując Martina Zawadę.

Łukasz już w sobotę stoczy swój rewanżowy bój z Martinem Zawadą.

źródło: facebook/Martin Lewandowski

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *