KSW

Martin Lewandowski: Z nizin na szczyty i jeszcze dalej

on

Martin Lewandowski udzielił niezwykle ciekawego wywiadu w audycji „Ludzie Gospodarki” w Polskim Radiu 24.

Jeden z współwłaścicielu dużo mówił o początkach federacji, sukcesie polskiego MMA i finansowych kwestiach prowadzenia KSW.

To był rok 2004 kiedy powstała gala, kiedy pierwszy raz przedstawiliśmy polskiej publiczności KSW i MMA. To były lata kiedy MMA bardzo źle się kojarzyło, jako nielegalne walki i ustawki w klatkach, sami kryminaliści i kibole. Po czterech latach od momentu rozpoczęcia pracy w Hotelu, zrezygnowałem dla MMA, dla KSW, z naprawdę ciepłej posady z dobrym socjalem. Prywatnie jeszcze mi się dziecko rodziło, dodatkowo były też inne zobowiązania. Była to dla mnie dość ryzykowana decyzja.

– przyznał Lewandowski.

Gala „KSW 39. Colosseum” to była druga największa gala w historii MMA, która kiedykolwiek się wydarzyła. Tylko Japończycy są przed nami więc na pewno w Europie jesteśmy numerem jeden, a na świecie numerem jeżeli chodzi o frekwencję i ilość osób oglądających wydarzenie MMA podczas jednego wieczoru, jednej gali. Jest to duży sukces, rzeczywiście to się przebiło bardzo mocno do mediów zagranicznych.

– dodał współwłaściciel KSW.

Przed federacją kolejne dwa ważne wydarzenia. 3 marca w Łodzi odbędzie się gala KSW 42, z kolei półtora miesiąca później, 14 kwietnia KSW zawita do Wrocławia.

 

Źródło: polskieradio.pl

About Kamil Gieroba

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *