KSW

Mateusz Gamrot pierwszym podwójnym mistrzem KSW! [Wideo]

on

Na gali KSW 46 Mateusz Gamrot został pierwszym mistrzem w historii KSW, który dzierży pasy w dwóch kategoriach wagowych.

W pierwszej rundzie panowie wymieniali się sporą ilością kopnięć, natomiast zdecydowanie to Mateusz Gamrot był stroną dominującą. Erbst kilkakrotnie zapraszał „Gamera” do gry parterowej. Polak nie skorzystał z tego zaproszenia. Pierwsze starcie można było zaliczyć dla Poznanianka.

W drugiej rundzie mocniej zaatakował Japończyk. Polak jednak sprowadził Erbsta do parteru, by po chwili z powrotem wrócić do stójki. Z minuty na minutę coraz śmielej atakował Mateusz i coraz celniej uderzał. Były mistrz KSW w wadze piórkowej nie robił sobie nic z jego ciosów i prowokacyjnie gestykulował, jakoby te ciosy nie robiły na nim wrażenia.

Runda numer trzy. Mistrz w wadze lekkiej dał się zaprosić do parteru. Mateusz jednym z łokci rozciął skórę pod okiem Koike Erbsta. Sędzia zatrzymał pojedynek. Lekarz sprawdził po raz pierwszy ranę Japończyka i pozwolił kontynuować pojedynek. „Gamer” konsekwentnie starał się celować w kontuzjowane oko Koike. Runda dla Gamrota.

Czwarta runda po raz kolejny zaczęła się pod dyktando Gamrota. Cały czas bardzo dobrze kontrolował to stracie zarówno w parterze jak i w stójce. Na trybunach było słychać co rusz gwizdy znudzonej publiczności, która zdecydowanie liczyła na bardziej emocjonujący pojedynek. 27-letni Polak spokojnie kontynuował wykonywał swój plan taktyczny. Bardzo dobra runda dla Poznaniaka.

W ostatniej rundzie mistrzowskiej Erbst wyglądał już na zrezygnowanego i bez większych chęci do walki. Mateusz Gamrot potwierdził swój potencjał i po pięciu rundach pokonał Koike Erbsta zdecydowanie na punkty.

Mateusz Gamrot pokonał Koike Erbsta przez jednogłośną decyzję sędziów zostając tym samym pierwszym podwójnym mistrzem KSW i przechodząc do historii nie tyle samej organizacji, co samego MMA!

 

 

 

 

 

About Przemek Frąckiewicz

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *