KSW

Michał Materla na temat swojej kolejnego rywala: Pasuje mi, że moi rywale są wyżsi ode mnie

on

Michał Materla będąc gościem podcastu „Jurasówka” na weszło.fm opowiedział o swojej nadchodzącej walce ze Scottem Askhamem na KSW 42.

„Juras” zapytał Michała o to, czy mierzący 190 cm Askham nie będzie większym problemem niż zawodnicy mniejsi, jeśli chodzi o wzrost.

Uważam, że z racji tego, że mój styl jest tak mocno ofensywny, to mi to pasuje, że zawodnicy, moi rywale są wyżsi ode mnie bo muszą trochę więcej tej pracy wykonać. Jednak moja ofensywa musi być rozważna, nie może być to na hura jak mi się zdarzyło już kiedyś, ale jeżeli chodzi o sparingpartnerów lubię wysokich zawodników. 

Michał wypowiedział się także na temat tego, jaki jest jeszcze jego cel do zrobienia w MMA.

Cały czas czuję, że się rozwijam, nie stoję w miejscu, mimo swoich kontuzji, jakie mi się przydarzyły i jakiś wad postawy itd. Czuję, że mogę iść jeszcze do przodu z moją techniką, jeżdżąc do różnych klubów sportowych. Widzę, że mój poziom sportowy nie odstaje od czołówki i chętnie mnie zapraszają do sparingów, bo też coś mogą ode mnie podłapać. Lubię walczyć lubię się bić i nie unikam bitki.

Jeżeli chodzi o moje cele, to póki się rozwijam i póki zdrowie pozwoli chciałbym zdobywać sportowe wyzwania.

Wielokrotnie powtarzałem, że chcę rewanżu z Mamedem. W tamtej walce fizycznie czułem się dobrze, może też za bardzo zaufałem tej formie fizycznej i poszedłem za mocno do przodu. Mamed wygrał i był wtedy lepszy a ja czuje niedosyt. Podejrzewam, że rewanż jest mocno uzależniony od jego kolejnej walki.

A jak wiadomo kolejna walka Mameda to starcie z klubowym kolegą Michała, Tomkiem Narkunem. Cała trójka wystąpi na gali KSW 42, która już 3 marca w Łodzi.

 

Źródło: weszło.fm

 

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *