KSW

Michał Materla: Jestem pod wrażeniem Mameda, że wziął walkę z Tomkiem

on

Michał Materla już za ponad 2 tygodnie zmierzy się ze Scottem Askhamem na KSW 42 w Łodzi.

Tymczasem były mistrz wagi średniej KSW udzielił wywiadu dla fightsport.pl, gdzie opowiedział m.in. o swoich przygotowaniach do walki jak i o walce wieczoru gali w Łodzi, Mamed Khalidov vs. Tomasz Narkun.

Staram się unikać sparingów w Tomkiem, bo nabrał takiej siły fizycznej, to już jest taki wiek, że naprawdę ciężko pracuje i zdrowo się odżywia. Jestem pod wrażeniem Mameda, że wziął tą walkę z Tomkiem, bo to jeden z najbardziej niewygodnych zawodników z jakimi można sie zmierzyć, oczywiście Mamed jest wyjątkowym zawodnikiem, ma ogromny charakter i potrafi też przyczaić się i znaleźć jakąś lukę. Tomek naprawdę jest bardzo niewygodny i jest kompletnym zawodnikiem, w jakiejkolwiek płaszczyźnie bym się z nim nie mierzył to mam problemy.

Oczywiście jestem za Tomkiem, bo to jest zawodnik, którego obserwuję od młodego chłopaka, który się rozwijał i doszedł do takiego poziomu, do tego jest mega zaangażowany w to co robi. Życzę im dobrej walki i mam nadzieję, że zakończy się podniesioną ręką Tomka na końcu.

Michał pierwotnie miał wyjechać do American Kickboxing Academy, żeby tam spędzić obóz przygotowawczy jednak z uwagi na pewne problemy musiał pozostać w Polsce. Wybrał się więc wraz z Tomkiem Narkunem do WCA Berkut.

W WCA jest dokładnie tak samo jak w AKA. Jest grupa zawodnicza która szykuje się do startów, która trenuje 2 razy dziennie w trupa. Staram się tutaj dobierać sparingpartnerów pod mojego rywala, czyli wysokiego mańkuta. Oczywiście zdarza się tam z kimś innym posparować, z zawodnikiem z normalnej pozycji, ale staramy się wybierać mańkutów.

Zapytany także o swoją przyszłość odpowiedział:

Jesteśmy dawno już po negocjacjach, jestem dzisiaj w KSW jest mi tu dobrze i na tym się koncentruję. Mam najbliższą walkę w KSW, więc po co tu gdybać po raz kolejny co mogłoby być. Taką wybrałem drogę.

 

źródło: fightsport.pl

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *