KSW

Scott Askham o walce z Michałem Materlą: Mam psychologiczną przewagę

on

Scott Askham (17-4) wygląda jak nowo narodzony. Od rozbratu z UFC wygrał trzy pojedynki, w tym dwa w KSW.

Jednym z tych starć był pojedynek z Michałem Materlą (27-6) na KSW 42. Anglikowi wtedy w nieco ponad minutę pokonał doświadczonego rywala, po znakomitym kopnięciu w żebra. Wkrótce dojdzie do rewanżu, tym razem w ramach finału turnieju o mistrzostwo wagi średniej.

Czuję, że mam psychologiczną przewagę. Jednak mam świadomość, że Materla to wytrawny zawodnik, walczy od dłuższego czasu. Nie zabraknie mu pewności siebie i zrobi wszystko, by przygotować odpowiedni plan na powstrzymanie mnie.

– stwierdził Askham w rozmowie dla programu „Eurobash”.

Sądzę, że będzie próbował powaleń i sprowadzenia walki do parteru. Będę na to gotowy. Będę przygotowany na wszystko, nawet na walkę w pełnym limicie czasowym. To będzie właściwie mój pierwszy pojedynek, gdy będę mógł walczyć przez pięć rund.

– dodaje 30-letni zawodnik.

To będzie także moja pierwsza walka wieczoru. Zamierzam się tym po prostu cieszyć. Do tej pory po prostu czerpałem radość z moich pojedynków, a to przekłada się na rezultaty. Będzie pewnie trochę więcej biegania niż dotychczas, ale jestem w pełni skoncentrowany. Pas KSW pojedzie ze mną do domu.

– zapewnia Askham.

Jak myślicie, Askham rzeczywiście zostanie mistrzem wagi średniej KSW?

About Kamil Gieroba

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *