KSW

Silvana Juarez ocenia Ariane Lipski przed KSW 42: Nie ma ludzi, którzy nie mają słabych punktów

on

Już 3 marca na gali KSW 42 w Łodzi swój debiut w nowej federacji zaliczy Silvana Juarez (6-1), która od razu stanie przed szansą wygrania pasa mistrzowskiego. Swojego tytułu bronić będzie Ariane Lipski (10-3) która do tej pory dla KSW walczyła trzykrotnie i nie przegrała żadnego pojedynku.

Podczas media treningu Juarez znalazła chwilę, aby udzielić krótkiego wywiadu dla Polsatsport.pl:

Mam świadomość, jaka to jest zawodniczka. Świetna zarówno w stójce, jak i w parterze. Nie ma jednak ludzi, którzy nie mają słabych punktów, którzy nie popełniają błędów. Moim zadaniem jest znaleźć słabe punkty i je wykorzystać w czasie walki. To na pewno będzie świetny spektakl.

– stwierdziła Argentynka chwilę potem dodając

Dzięki nadchodzącej walce KSW staje się coraz bardziej rozpoznawalne w ojczyźnie Juarez. – W Argentynie ludzie nie mają świadomości, jak MMA jest rozwinięte i popularne w Europie. Jestem szczęśliwa, że sama mogę przyczynić się do popularyzacji MMA. Odkąd ogłoszono moją walkę z Lipski, otrzymuję mnóstwo pytań od kibiców. Jak to wygląda? Co to za wydarzenie? Dzięki temu popularność KSW w Argentynie rośnie.

Na sam koniec zapytana o Argentyńsko-Brazylijską rywalizację dodała

Obojętnie, czy chodzi o piłkę nożną, czy o MMA, rywalizacja argentyńsko-brazylijska zawsze budzi ogromne emocje. Podobnie jest teraz. – Coś w tym jest. Niezależnie od dyscypliny, dla Argentyńczyków porażka z Brazylijczykami to najgorsze, co może się wydarzyć.

Ariane, która obecnie posiada tytuł mistrzowski może pochwalić się serią ośmiu zwycięstw z rzędu. Brazylijska jest niepokonana od marca 2015 roku.

 

About Bartek Potępski

W MMA zakochany od pierwszych gal KSW. Miłośnik UFC, Cage Warriors, ACB. Największy samozwańczy fan Conora McGregora w Polsce. Ulubieni zawodnicy to jeszcze: Joanna Jędrzejczyk, Brian Ortega, Stipe Miocić, Jon Jones i Justin Gaethje.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *