KSW

Tomasz Narkun przed KSW 42: Będzie trafienie, będzie nokaut!

on

Tomasz Narkun mistrz KSW w wadze półciężkiej, za niespełna miesiąc stanie do walki z Mamedem Khalidovem mistrzem w wadze średniej. Pojedynek zaplanowany jest na galę KSW 42, która odbędzie się 3 marca w Łodzi.

Podczas wywiadu udzielonego dla portalu FightSport, Tomasz Narkun powiedział:

Obóz przygotowawczy jest bardzo ciężki, teraz jest apogeum tego zmęczenia. Trzeba przez to przejść, trenować jeszcze mocniej i powoli będziemy schodzili z tych obciążeń. Fajne jest to, że mam tylu sparingpartnerów i od każdego czerpię to co najlepsze. Od Artura, no to wiadomo: jego ręce są bardzo szybkie, bardzo ciężkie, od niego też wyciągam właśnie lekcje boksu. Od Janka znowu fajne kopnięcia. Od każdego coś wyciągam. Moja stójka już jest bardzo niebezpieczna, przekonali się o tym moi ostatni rywale, także muszą uważać, bo mam czym uderzyć. Moi sparingpartnerzy mówią, że mam mocne kopyto, więc będzie trafienie, będzie nokaut. Nie chciałbym umniejszać Mamedowi, ale Gegard Mousasi to jest level wyżej niż Mamed Khalidov. Widzieliśmy jego walki w UFC i to jak sobie radził z najlepszymi zawodnikami na świecie, także myślę, że jest lepszym zawodnikiem. Te lekcje, które wyciągnąłem na przestrzeni lat trenując z Gegardem myślę, że zaowocują.

Ja i Mamed jesteśmy bardzo nieszablonowi, jesteśmy wymagający i nie wiadomo co odstawimy w tej klatce, to trzeba oglądać. Jesteśmy zawodnikami, którzy nie walczą schematycznie, którzy są szaleni i którzy wyciskają techniki nie wiadomo skąd.  Ja zawsze podchodzę do zawodników z respectem, jeżeli ktoś zaczyna ze mną grać nieczysto, to ja wtedy odpowiadam i nie jestem dłużny. Myślę, że Mamed nie będzie grał nieczysto. Myślę, że nie będzie tej złej krwi.

Trener  ma już rozrysowany game plan na Mameda, a ja tylko wykonuję swoją pracę. Oczywiście trener Piotr Bagiński w narożniku będzie wiedział co mam robić. Jeżeli Mamed zostanie trafiony, a myślę, że tak będzie, to jakiś gameplan nie będzie miał większego znaczenia. Na dzień dzisiejszy jestem pewny, że będzie ta walka, Mamed też jest tego pewny, więc nie wiem co musiałoby się stać, żeby się nie odbyła.

źródło: FightSport.pl

About Przemek Kosiński

Od czasów Pride i pierwszych gal KSW zakochany w MMA. Najwierniejszy fan na świecie Claudii Gadelhi. Poza tym fan Nate'a Diaza, Holly Holm, Caina Velasqueza i Macieja Jewtuszki.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *