KSW

Wspaniała historia gal KSW w Atlas Arenie Łódź!

on

Przed nami kolejna gala federacji KSW w Atlas Arenie Łódź. Federacja do tej pory czterokrotnie gościła w łódzkiej arenie.

Jedna z największych federacji MMA w Europie wraca do Łodzi 3 marca.

Pierwszą galą organizacji w Łodzi było KSW 14: Dzień Sądu, prawie osiem lat temu. Wtedy turniej do 95 kilogramów wygrał Jan Błachowicz, będący obecnie zawodnikiem UFC. Oczywiście w ringu nie zabrakło także takich postaci jak Mamed Khalidov, czy Mariusz Pudzianowski, który dopiero zaczynał karierę w MMA.

W 2011 roku federacja wróciła z galą KSW 17: Zemsta. Martin Lewandowski i Maciej Kawulski mogli cieszyć się z kolejnego sukcesu, jakim był rekord frekwencji (14 tysięcy osób na ta trybunach). W walce wieczoru Jan Błachowicz pokonał Rameau Thierry Sokoudjou, a na szali było mistrzostwo wagi półciężkiej. Poddanie wieczoru zaliczył Mamed Chalidow, który w pierwszej rundzie pokonał Amerykanina – Jessego Taylora. Galę można pamiętać także z kontrowersyjnego starcia „Pudziana” z Jamesem Thompsonem. Najpierw ogłoszono zwycięstwo Polaka, ale potem zmieniono decyzję na no contest, gdy okazało się, że jeden z sędziów popełnił błąd na karcie.

Obecność KSW w Łodzi powoli stawała się tradycją. W 2012 roku odbyła się kolejna gala, KSW: 19. Po raz pierwszy doszło do walki kobiet, Marta Chojnoska poddała Paulinę Suską w pierwszej rundzie. W walce wieczoru Pudzianowski wygrał z Bobem Sappem po TKO.

Ostatnia dotychczas gala KSW w Atlas Arenie odbyła się w 2013 roku. Na KSW 24: Starcie Gigantów ponownie główną postacią był Mariusz Pudzianowski. „Pudzilla” tym razem pokonała Seana McCorkle po jednogłośnej decyzji. Oprócz tego Karol Bedorf pokonał legendę sportów walki – Pawła Nastulę w starciu o mistrzostwo wagi ciężkiej.

Jeszcze nieco ponad miesiąc pozostał do wydarzenia, którego walką wieczoru będzie starcie Mameda Chalidowa z Tomaszem Narkunem. Oprócz tego 3 marca do klatki wejdą chociażby Mateusz Gamrot, który będzie bronił swojego tytułu przeciwko Grzegorzowi Szulakowskiemu, oraz Ariane Lipski, Michał Materla, Łukasz Jurkowski, czy Marcin Wójcik.

źródło: kswmma.com

About Kamil Gieroba

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *