ACB

Aktualizacja rankingów ACB po gali w Krasnodarze- spadek Strusa i Saidova

on

Federacja ACB zaktualizowała rankingi TOP 10 po sobotniej gali w Krasnodarze. Spadki zaliczyli Aslambek Saidov oraz Piotr Strus. Pozostali Polacy utrzymali swoje pozycje. 

W wadze ciężkiej o trzy pozycje awansował Amir Aliakbari i znajduje się on aktualnie na pierwszym miejscu. Sergey  Bilostenniy, Salimgirey Rasulov oraz Tanner Boser zaliczyli spadek o jedną pozycją. Daniel Omielańczuk, podobnie jak poprzednio, znajduje się na siódmym miejscu.

Do ciekawych przetasowań doszło w dywizji półciężkiej. O jedną pozycję awansowali Luke Barnatt (aktualnie znajduje się na 4 miejscu) oraz Muslim Magomedov (6). Aż o cztery pozycje awansował Amirkhan Guliev i plasuje się na piątej pozycji. Jego rywal, Jose Daniel Toledo Canellas spadł aż o trzy pozycje, na siódmą lokatę.

W wadze średniej doszło tylko do przetasowania na dwóch pierwszych miejscach – Piotr Strus spadł na drugą lokatę, na pierwszą powrócił Abdul-Rahman Dzhanaev.

W dywizji półśredniej pas mistrzowski wywalczył Albert Tumenov i zepchnął Mukhameda Berkhamova na pierwszą lokatę, dającą status pretendenta. Spadek o jedną pozycję zaliczyli Aslambek Saidov (2), Brett Cooper (3),  Arbi Agujew (5) oraz Sharaf Davlatmurodov (10). W rankingu zadebiutowali pretendent Ciro Rodrigues (5) oraz Imran Abaev (9).

Kategorii lekkiej króluje teraz Ali Bagov a dotychczasowy mistrz plasuje się na pozycji numer 1.  W rankingu zadebiutował przyszły rywal Marcina Helda – Musa Khamanaev (10). Joshua Aveles (6) i Andrei Koskin (5) zamienili się lokatami.

Najliczniejsze zmiany zaszły w kategorii piórkowej. Potem, jak Yusuf Raisov przeszedł do kategorii lekkiej, w wadze piórkowej mamy aktualnie bezkrólewie. O jedną pozycję awansowali Marat Balaev (1), Adlan Bataev (2), Andrew Fisher (3) oraz Islam Isaev (5). Bardzo duży awans, bo aż o trzy lokaty awansował Mukhamed Kokov, który aktualnie plasuje się na pozycji czwartej. Przegrani, czyli Murad Machaev oraz Lom-Ali Eskijew zaliczyli spadek odpowiednio o jedną i cztery pozycje i plasują się na miejscach 6. oraz 7.

W wadze muszej zadebiutowali Azamat Kerefov (na pozycji 5) oraz Narek Avagyan, który plasuje się teraz na dziesiątej lokacie.

About Piotr Górski

Fan ACB, FNG i innych rosyjskich federacji. Zwolennik hasła "Less show, more fighting".

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *