ACB

Aktualizacja rankingów ACB po gali w Moskwie

on

Na stronie głównej ACB możemy znaleźć zaktualizowane rankingi. Po gali w Moskwie doszło do pewnych przetasowań. Z tej aktualizacji zadowoleni mogą być jedynie Marcin Held oraz Maciej Różański, gdyż pozostali Polacy albo stracili swoje pozycje bądź też utrzymali dotychczasowe.

Po wygranej nad Musą Khamanaevem Held zadebiutował w rankingu wagi lekkiej na dziesiątym miejscu. Kolejnym rywalem ma być zawodnik z TOP 5 a to oznacza, że w razie wygranej Marcin może uzyskać status pretendenta. Mistrzem w kategorii lekkiej jest Ali Bagov, który na gali ACB 89 odebral pas Abdulowi-Aliemu Abdulvakhabovi. W rankingu zadebiutował także były mistrz kategorii piórkowej, Yusup Raisov i zajmuje on szóstą lokatę.

W kategorii średniej nastąpiło sporo przetasowań, na czym ucierpiał Piotr Strus. Niedawny pretendent do pasa mistrzowskiego spadł o jedną lokatę wyprzedzony przez Gamzata Hiramagomedova, który w Moskwie pokonał Jae Younga Kima przez techniczny nokaut. O jedną lokatę awansował za to Maciej Różański, który plasuje się teraz na dziewiątej lokacie.

W rankingu kategorii średniej zadebiutował Alexey Butorin, zajmując szóstą lokatę a jego rywal, Corey Hendricks po porażce spadł aż o 4 oczka i plasuje się lokatę niżej.

Georgi Karakhanyan po wygranej nad Timurem Nagibinem wspiął się w rankingu o trzy lokaty i plasuje się na szóstej lokacie. Na dziesiątym miejscu zadebiutował Abdul-Rakhman Temirov zaś lokatę wyżej Alexey Polpudnikov.

Pozostali Polacy utrzymali swoje lokaty – Aslambek Saidov znajduje się na drugim miejscu kategorii półśredniej, Daniel Omielańczuk plasuje się na siódmej pozycji dywizji ciężkiej, natomiast Karol Celiński utrzymał druga lokatę w kategorii półciężkiej.

 

About Piotr Górski

Fan ACA (daw. ACB), FNG i innych rosyjskich federacji. Zwolennik hasła "Less show, more fighting".

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *