News

Artem Frolov w UFC! Zawalczy z C.B Dollowayem!

on

Artem Frolov (11-0) mistrz M-1 Global podpisał kontrakt z UFC i zastąpi kontuzjowanego Omari Akhmedova. Rosjanin w debiucie zmierzy się z C.B. Dollaway’em (17-8). 

Jak już kiedyś wspominaliśmy, UFC podpisało porozumienie z M-1 Global, jedną z najstarszych rosyjskich federacji MMA. Mistrzowie tejże federacji mieli mieć zagwarantowaną możliwość podpisania umowy z UFC. Po tym, jak z debiutanckiej gali w Moskwie wypadł Akhmedov, włodarze UFC postanowili zakontraktować mistrza M-1 w wadze średniej, Artema Frolova.

Frolov zdobył zwakowany przez Ramazana Emeeva pas na gali M-1 Challange 84, gdzie wypunktował byłego zawodnika UFC, Caio Magalhaesa (10-4). W pierwszej obronie pasa przeciwnikiem Frolova był weteran Joe Riggs (47-18-1). Pomimo całkowitej dominacji mistrza, Riggs dotrwał do końca rundy. Niestety, w drugiej rundzie podczas upadku Amerykanin doznał kontuzji i nie był w stanie kontynuować pojedynku.

Dolloway to weteran federacji UFC – walczył w siódmej odsłonie popularnego TUF-a – dotarł tam aż do finału, gdzie musiał uznać wyższość Amira Sadollaha, który odklepał Dollowaya w trzeciej rundzie pojedynku. Dolloway jest pogromcą zawodników znanych z KSW – w pokonanym polu zostawił takie nazwiska jak Jesse Taylor, Goran Reljić, Jay Silva czy Francis Carmont. Przegrywał za to z takimi zawodnikami jak Lyoto Machida, Michael Bisping czy Nate Marquardt. W ostatniej walce po kontrowersyjnej dyskwalifikacji Hectora Lombarda to jego ręka powędrowała do góry, jednakże z pewnością takie rozstrzygnięcie walki, w której został znokautowany, nie zadowala weterana największej federacji i będzie chciał pokazać swoją wartość w walce z Forlovem.

About Piotr Górski

Fan ACB, FNG i innych rosyjskich federacji. Zwolennik hasła "Less show, more fighting".

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *