News

Ben Askren: Będę walczył z GSP w 2019 roku!

on

Ben Askren powiedział, że w 2019r. zmierzy się z Georgesem St-Pierre w Kanadzie.

Ben Askren w chwili obecnej przebywa na sportowej emeryturze, ale nie ukrywał, że wróci, aby udowodnić, że jest numerem 1 na świecie. Były mistrz ONE Championship wagi półśredniej w ubiegłym tygodniu udzielił wywiadu dla MMAJunkie informując, że będzie czekał w gotowości.

Mam 33 lata, ale bardzo dbam o swoją formę. Nigdy nie brałem PED (środki dopingujące), więc nie ma z tego żadnych złych efektów. Od czasów college’u nie miałem żadnej poważnej kontuzji, więc od ponad dekady nic mi nie jest. Wszystko jest w porządku. Jeśli o to chodzi, to jestem zdrowy i w bardzo dobrej formie. Jestem w ciągłym treningu z chłopakami. Nie jestem z tych ludzi, którzy szybko się starzeją.

-powiedział Askren.

To, czy wróci, uwarunkowane jest tym, czy dostanie szansę uzyskania statusu najlepszego zawodnika wagi półśredniej na świecie. Tyron Woodley, obecny mistrz UFC w wadze półśredniej jest jego dobrym przyjacielem. Askren nie ukrywa, że do takiej walki nigdy nie dojdzie. Jednak gdyby otrzymał szansę walki z Georgesem St-Pierre’m, to nie zastanawiałby się dwa razy.

Prawdopodobnie walka z GSP niosłaby za sobą bardzo dużą wypłatę. Jednak Ben Askren powiedział, że nie jest to jego główna motywacja.

Nie jestem super bogaty i nie mam 20 mln. $ na koncie. Jednak mam wystarczająco dużo pieniędzy, aby zapewnić sobie to, czego potrzebuję. Jeśli zarobię 1 mln. $, to będzie fantastycznie. Pieniądze, to nie jest moja główna motywacja. Moją główną motywacją jest udowodnienie, że jestem #1 na świecie. Myślę, że zawalczę z GSP w Bell Center pod koniec 2019r.. Chciałbym tego. Zawsze uwielbiałem zapasy ludzi w ich rodzinnych miastach.

źródło: MMAJunkie.com

About Przemek Kosiński

Od czasów Pride i pierwszych gal KSW zakochany w MMA. Najwierniejszy fan na świecie Claudii Gadelhi. Poza tym fan Nate'a Diaza, Holly Holm, Caina Velasqueza i Macieja Jewtuszki.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *