News

Breaking: Dana White podjął decyzję dotyczącą tytułu wagi lekkiej!

on

Wygląda na to, że sternik UFC, Dana White wreszcie podjął decyzję dotyczącą tytułu mistrzowskiego wagi lekkiej.

Jak wiadomo tytuł należy do Conora McGregora, jednak nie był on widziany w octagonie od UFC 205, czyli listopada 2016 roku. Od dawna toczy się dyskusja, czy pozbawić Conora pasa czy też nie, tym bardziej, że UFC zaplanowało na gali numer 223 walkę właśnie o ten tytuł pomiędzy Tony’m Fergusonem a Khabibem Nurmagomedovem.

Całą sprawę wreszcie postanowił wyjaśnić Dana White. Sternik UFC w rozmowie z TMZ zdradził, że pozbawi McGregora tytułu:

Czy Conor będzie zawiedziony pozbawieniem pasa? On to zrozumie. Conor zarobił kupę kasy. Chce mieć trochę czasu wolnego, ale dywizja lekka i cały ten biznes muszą działać dalej. 

Na ostatniej konferencji prasowej powiedziałem, że walka Tony’ego z Khabibem będzie o niekwestionowany tytuł, nie o tymczasowy. Tak więc, walka na 100 % odbędzie się o prawdziwy pas.

White nie ukrywa, że mimo pozbawienia Conora tytułu, chętnie zestawi go z wygranym z walki wieczoru UFC 223.

Chciałbym zobaczyć Conora z wygranym z tego pojedynku. Jego powrót może nastąpić w sierpniu lub wrześniu. Jednak powtarzam cały czas, że po takim zastrzyku gotówki jaki McGregor otrzymał, może już nigdy nie powrócić.

Tak więc chyba wszystko wyjaśnione, Conor ma zostać pozbawiony pasa, jednak nie wiadomo kiedy to nastąpi. Najprawdopodobniej może to się wydarzyć podczas fight weeku przed UFC 223, aby bardziej podgrzać atmosferę walki wieczoru.

 

 

 

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *