News

Chris Weidman: Kolejna wpadka dopingowa Andersona Silvy plami jego dotychczasowe osiągnięcia

on

Chris Weidman i Anderson Silva na zawsze będą związani z historią mieszanych sztuk walki. Weidman dwukrotnie pokonał Silvę przed czasem w pojedynkach mistrzowskich.

Weidman zakończył serię 16 zwycięstw z rzędu Andersona Silvy i siedmioletnie panowanie jako mistrz UFC. Ta passa była i nadal jest najdłuższa w historii UFC. Weidman zatrzymał to wszystko nokautem w drugiej rundzie na UFC 162. Następnie pokonał go ponownie 5 miesięcy później na UFC 168, tym samym broniąc tytułu mistrzowskiego, w okolicznościach fatalnej kontuzji Brazylijczyka. Było to jedno z największych wydarzeń 2013 roku. Od tego czasu Silva odniósł tylko jedno zwycięstwo i aż dwie wpadki dopingowe.

W listopadzie 2017 roku wykryto u niego niedozwolone substancje, kiedy miał stanąć do walki z Kevinem Gastelumem. Z wiadomych względów do walki nie doszło. Silva poprzednio wpadł w 2015 roku. w swojej walce powrotnej po tym, jak złamał nogę w makabryczny sposób w rewanżu z Weidmanem.

Chris w wywiadzie dla MMA Fighting powiedział:

Tak, to zdecydowanie plami jego dziedzictwo. Jeśli nie zdajesz testu antydopingowego, to dla mnie cała Twoja kariera jest kwestią sporną, a teraz zawiódł wszystkich drugi raz. Nie wiem co jeszcze mogę o tym powiedzieć, ale wpadają jeden, po drugim. Dosłownie prawie każdy facet, z którym walczyłem ma na koncie wpadkę dopingową: Yoel Romero, Lyoto Machida, Vitor Belfort, Tom Lawlor, czy właśnie Anderson Silva.

Nie byłem zaskoczony po pierwszym razie, więc teraz również nie jestem. Jest teraz starszy. W Brazylii sterydy są bardzo łatwe do zdobycia. Wielu zawodników brało je od dawna. Rzeczywistość jest taka, że to rzuca zupełnie inne światło na jego osiągnięcia. Nawet Lyoto Machida uzyskał wynik pozytywny. Nie spodziewałem się tego po nim – dodał Weidman.

Warto przypomnieć, że Chris otrzymał propozycję walki z Andersonem na UFC 212 w Brazylii. Nie był jednak zainteresowany tą walką.

Ta walka by nic nie wniosła do mojej kariery – powiedział Amerykanin.

Źródło: mmafighting.com

 

 

 

 

 

About Przemek Kosiński

Od czasów Pride i pierwszych gal KSW zakochany w MMA. Najwierniejszy fan na świecie Claudii Gadelhi. Poza tym fan Nate'a Diaza, Holly Holm, Caina Velasqueza i Macieja Jewtuszki.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *