News

Dana White: Khabib ma kłopoty

on

Zaraz po zakończeniu walki na UFC 229 Conora McGregora z Khabibem Nurmagomedovem, w której mistrz obronił swój mistrzowski pas doszło do bardzo ostrych scen.

Na konferencji prasowej prezydent UFC Dana White odniósł się do tych zdarzeń oraz do tego, co może nas czekać w najbliższej przyszłości:

Stanowa Komisja Sportu w Nevadzie zebrała od nas materiały i rozpoczęła dochodzenie. Wstrzymali już wypłatę dla Khabiba, nie wstrzymali wypłaty dla Conora, po tym co obejrzeli na nagraniach.

Rozmawiałem z Bennetem z NSAC i powiedział mi początkowo, że wstrzymuje wypłaty dla obu zawodników. Potem komisja obejrzała masę ujęć z tej sytuacji i zadzwonili do mnie mówiąc, że zwalniają wypłatę dla Conora McGregora, bez przesłuchiwania go. Natomiast zatrzymali wypłatę dla Khabiba.

Dana White zapytany czemu nie dokonano dekoracji Khabiba pasem mistrzowskim odparł, iż że że wzglę bezpieczeństwa. Bano się eskalacji przemocy, gdyż od samego początku tłum nie był przyjaźnie nastawiony do Khabiba a po całej awanturze niechęć ta wzrosła.

Zapytany co grozi Khabibowi odparł:

Zobaczymy, co zrobi NSAC. Ale to nie wszystko. Będą kary finansowe, będzie Bóg wie co… Może ci goście nie dostaną wizy, żeby wrócić do kraju. Mam na myśli Khabiba. Zobaczymy, jak to się rozwiąże.

To miała być największa noc w naszym życiu, a wyszło… eh, jestem bardzo rozczarowany.

Dopytywany o możliwości pozbawienia pasa Khabiba Nurmagomedova odparł:

Nie możemy. Nie możemy być tego pewni na 100 procent. Obowiązują nas reguły narzucone przez Stanową Komisję Sportu Nevady, a ta komisja ma zamiar zająć się dokładnie tą sprawą. Khabib nie musi się teraz martwić mną, tylko właśnie komisją stanu Nevada. Dziś na sali był gubernator i musiał wybiec z budynku. To nie dobrze… Khabib ma kłopoty.

Dana powiedział również na konferencji, że jeżeli upewnić się, że jednym z tych którzy zaatakowali Conora w klatce będzie, któryś z zawodników UFC to już nigdy więcej nie zawalczy on dla tej organizacji. Nie zobaczymy więc już najprawdopodobniej Zubairy Tukhugova w UFC.

Dopytywany również o to co sprowokowało Khabiba do wyskoku z klatki w kierunku Dillona Denisa Dana odparł, iż Dillon sprowokował Khabiba wyzywając go zaraz po wygranej przez niego walce.

Dana potwierdził, że aresztowane osoby podczas zamieszek zostały zwolnione gdyż Conor i jego otoczenie postanowili nie wnosić przeciwko nikomu żadnych oskarżeń.

About Olgierd Gutkowski

Recommended for you

1 Comment

  1. JA

    2018-10-08 at 11:44

    ” nie wstrzymali wypłaty dla Conora, po tym co obejrzeli na nagraniach…” oglądali więc chyba tylko oficjalne nagrania bo widać jak uderza pierwszy jak siedzi na siatce i druga sytuacja uderza kogoś z obozu Khabiba tuż przed tym jak wskakuje gość w czerwonej koszulce

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *