News

Dana White wyjaśnia powód odwołania walki Jędrzejczyk vs. Shevchenko

on

Prezydent UFC Dana White wyjaśnił, dlaczego odwołał walkę Joanny Jędrzejczyk z Valentiną Shevchenko która miała odbyć się na gali w Toronto 8 grudnia, stawką tego pojedynku miał być pas kategorii muszej.

W rozmowie z Brettem Okamoto, White przyznał, że nadal jest zainteresowany zestawieniem JJ z Shevchenko:

Słuchaj, Sijara Eubanks, gdyby zrobiła wage na finał TUF 26 przeciwko Nicco Montano, byłaby mistrzynią lub przynajmniej walczyłaby o to mistrzostwo. I nie ulega wątpliwości, że Valentina Shevchenko jest najbliżej walki o tytuł, a ta walka jest tak ważna, że musi się odbyć wcześniej niż później.

– powiedział White.

Ponieważ przesunęliśmy to na wcześniejszy termin JJ nie była gotowa. Joanna nie była gotowa na tę walkę. Valentina nie dba o to kiedy, ta dziewczyna nawet jutro będzie walczyć. Jest jedną z tych. Jeśli zadzwonilibyśmy do niej jutro to bierze to, ona chce walczyć co miesiąc, więc ona miała absolutny sens i upewniliśmy się, że Eubanks zrobi wage, więc … Sijara jest blisko zrobienia wagi, a Valentina jest bestią i chciała tej walki teraz.

Nigdy … nie powinienem mówić nigdy, może kilka razy w historii … main event nie było walką o tytuł.

Dziś świat MMA wreszcie otrzymał odpowiedź na to, kto będzie w walce wieczoru gali w Madison Square Garden i chyba nikt się nie spodziewał jak sprawy się potoczą.

Ogłoszono, że główną walką wieczoru będzie starcie o tytuł mistrzowski między Valentiną Shevchenko a Sijarą Eubanks.

Zaledwie kilka tygodni temu ogłoszono, że walka o tytuł kategorii muszej z udziałem Shevchenko będzie miała miejsce w grudniu w UFC 231 przeciwko byłej mistrzyni wagi słomkowej Joannie Jędrzejczyk.

Jeśli chodzi o to, co będzie następne dla Jędrzejczyk po stracie szansy na walkę o pas w drugiej dywizji, prezydent UFC Dana White kontynuował i oznajmił, że oczywiście da jej szanse, jeśli będzie tego chciała po tej walce 3 listopada.

To będzie zależało od niej. Zobaczymy, co Joanna chce zrobić. Oczywiście, mam z nią świetny kontakt. Ona też jest bestią. Była dla nas od dawna mistrzynią świata i jeśli tego chce, zrobimy to.

Co sądzicie o tej sytuacji?

About Aleksandra Piętka

Zafascynowana sztukami walki od kiedy zobaczyłam "Wejście smoka" i "Karate kid" :) Później przyszedł czas na prawdziwe pojedynki i tak trafiłam na Pride, ostatecznie ubóstwiam organizację UFC i oglądam all the time nawet powtórki - do kolacji. Ogromna fanka Fedora Emelianenko, Andersona Silvy, Rondy Rousey, Joanny Jędrzejczyk, braci Diaz, Jona Jonsa. Trenuje amatorsko mma i stwierdzam, że nie ma piękniejszego sportu :) Pozdrawiam!

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *