News

Dana White zamyka możliwość walki Nate’a Diaza na UFC 222!

on

Nate Diaz, który wyraził zainteresowanie wystąpieniem na UFC 222, nie jest brany pod uwagę – powiedział Dana White.

Wciąż szukane jest zastępstwo na główną walkę wieczoru UFC 222. Frankie Edgar, który pozostał bez rywala, po tym jak Max Holloway wypadł z karty walk, z powodu kontuzji, nadal chce walczyć, niezależnie od przeciwnika, a UFC próbuje zakontraktować walkę z Brianem Ortegą. Inne opcje obejmowały rewanż między Cody’m Carbrandtem i TJ Dillashaw, ale TJ odmówił.

Kiedy zapytano prezydenta UFC na temat ewentualnego występu młodszego z braci Diaz na UFC 222, powiedział:

Diaz nie chce walczyć. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy złożyliśmy mu ok. 5 lub 6 propozycji Eddie Alvarez, Justin Gaethje, Edson Barboza i tymczasowy mistrz wagi lekkiej Tony Ferguson, a on ich wszystkich odrzucił.

Diaz powiedział The LA Times, że nie uważa się za zawodnika wagi lekkiej. Wydaje się być to trochę dziwne, ponieważ prawie całą swoją karierę walczył w dywizji 155 lbs. Tylko 7 z 30 stoczonych walk stoczył w innej wadze. Wielu zawodników było otwartych na powitanie Diaza w octagonie UFC, od jego ostatniej walki z Conorem McGregorem w 2016 roku. Te nazwiska to między innymi Kevin Lee, wcześniej wspomniany Eddie Alvarez i Cub Swanson.

Pojawia się pytanie, czy Nate Diaz wróci, a jeśli tak to kiedy?

 

Źródło: BJPenn.com

About Przemek Kosiński

Od czasów Pride i pierwszych gal KSW zakochany w MMA. Najwierniejszy fan na świecie Claudii Gadelhi. Poza tym fan Nate'a Diaza, Holly Holm, Caina Velasqueza i Macieja Jewtuszki.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *