News

Darren Till przenosi się do kategorii średniej! Nie wyklucza jednak w przyszłości powrotu do dywizji 170 funtów

on

Od czasu gdy Darren Till miał problemy z cięciem wagi przed galą w rodzinnym Liverpoolu wielu mówiło, że czas by zawodnik przeniósł się kategorię wyżej.

Do tej pory Darren raczej nie wybierał się do średniej. Jednak jak sam powiedział właśnie w wywiadzie dla paddypowernews.com walka z Woodley’em była najprawdopodobniej ostatnią w półśredniej:

Jestem wielkim gościem, jeśli chodzi o półśrednią, mówiąc szczerze, więc prawdopodobnie była to moja ostatnia walka na tej wadze. Półśrednia nie jest w pełni dla mnie, ale mam zamiar być szczęśliwy, idąc do średniej teraz i będę silny w tej wadze, nie mając do cięcia tak dużej wagi.
Jestem teraz na szczycie mojej kariery, jestem teraz jednym z największych nazwisk w MMA. Walczę z najlepszymi i jestem jednym z najlepszych.

Till ma zamiar całkowicie wykorzystać fakt, iż w nowej kategorii nie będzie musiał tak ostro ciąć wagi, co pozwoli skupić mu się bardziej na przygotowaniach do samej walki. Nie wyklucza jednak rewanżu z Tyronem:

Będę miał kilka pojedynków na wadze średniej i nigdy nie wiadomo, co w dalszym ciągu z Woodley’em, mogę jeszcze raz rzucić się na niego, to jest rewanż, którego chcę. Przyszłość jest jasna, mam kolejne 10 lat w tym sporcie. Nie chodzi o to, że nie mogę zbić wagi. Jestem po prostu dużym gościem, więc muszę być na tak surowej, reglamentowanej diecie i będąc uczciwym, nie lubię tego robić.

Ludzie mogą powiedzieć, że „nie jest wystarczająco zdyscyplinowany”, ale ponieważ muszę ciąć tak dużo, mogę jeść tylko minimum jedzenia i nie jest tak, jak chcę trenować. Chcę jeść smaczne, zdrowe, duże posiłki i ciężko trenować, niszczyć mój trening. Przeniesienie się pomoże mi lepiej rozluźnić głowę przy cięciu wagi i będę trenować więcej z uśmiechem na twarzy, więc nie mogę się doczekać, aby przejść do wagi średniej.

Nie wiadomo na razie z kim Till miałby stoczyć pierwszy pojedynek w nowej kategorii i kiedy. Z kim wy widzieli byście go w pierwszym pojedynku w kategorii średniej?

About Olgierd Gutkowski

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *