KSW

Du Plessis: Być może sobotni występ przybliży mnie do walki o pas wagi średniej

on

Dricus Du Plessis, który w kwietniu tego roku zdobył pas KSW w wadze półśredniej już w sobotę podejdzie do pierwszej obrony tytułu, a na przeciw niego stanie Roberto Soldić. Bez wątpienia wygrana na KSW 43 z Chorwatem sprawiła, że wszedł przytupem do federacji i te wrażenie chce podtrzymać także w rewanżu. Dricus chce także dokonać jeszcze innej rzeczy w przyszłości…

Mistrz goszcząc w magazynie Puncher Extra Time, zdradził, że ma z tyłu głowy potencjalną zmianę kategorii wagowej.

Ciągle jestem bardzo młody. Wiem, że te walki mogą zachwycić ludzi, a zwycięzcy zmierzą się o pas. Zobaczymy, kto zdobędzie tytuł. 2019 rok może być naprawdę bardzo ciekawy. Mam nadzieję, że będę mógł przemówić swoimi występami w klatce, zasługując na szansę walki o pas wagi średniej. Być może sobotni występ przybliży mnie do tego celu.

– powiedział.

Z kim zobaczylibyście Dricusa w debiucie w kategorii średniej? Michałem Materlą, Damianem Janikowskim, czy może Scottem Askhamem?

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *