News

Holly Holm: Zdecydowanie chciałabym rewanżu z Cris

on

Holly Holm mimo przegranej waki decyzją sędziowską o tytuł mistrzowski kategorii piórkowej kobiet, postawiła najtrudniejsze warunki obecnej mistrzyni Cris Cyborg, na UFC 219 T-Mobile Arena w Las Vegas.

Naturalnie, Holm chciałaby rewanżu z Cyborg, ale zawodniczka Jackson-Wink jest realistyczna jeśli chodzi o jej szanse, rozumie, że będzie potrzebowała wygranej, zanim dostanie kolejną szansę na walkę o tytuł.

Zdecydowanie chciałbym tego rewanżu.

– Powiedziała Holm w MMA Fighting.

To nie jest coś, w co wkładam wszystkie myśli. Naprawdę nie sądzę, że to może być moja następna walka, założę się, że będzie to coś innego. Nie wiem, co to może być, może 135, może 145 funtów, nie wydaje mi się, żeby to był rewanż tak czy inaczej.

Holm, była wielokrotną mistrzynią boksu, wciąż nie oglądała taśmy ze swojej walki na UFC 219, ale mówi, że prawdopodobnie powtórzy materiał, gdy rozpocznie kolejny obóz treningowy.

Jeśli wrócę do obozu treningowego, prawdopodobnie to zrobię.

– Powiedziała.

Widziałam klipy tu i tam. Głównie podkreślające jej uderzenie, w zasadzie tak to wyglądało w tej walce. Ale wiem, że miałam kilka dobrych momentów, kilka razy uderzyłam ją solidnymi strzałami i po prostu czułam, że w klinczu robię dobre rzeczy. Zawsze jest kilka rzeczy do rozbudowania. Zawsze zajmuje mi trochę czasu, aby wrócić do mojej walki.

Holm jest zdeterminowana, aby pomścić tą porażkę i wierzy, że rewanż będzie zupełnie inną walką.

Myślę o wszystkich moich walkach, zawsze chciałabym pomścić moje przegrane walki.

– Powiedziała Holm.

Chcę tej walki. Wiem, że to dużo pracy i Cris to największa zawodniczka kategorii kobiecej we wszystkich dywizjach UFC, ale czuję, że mogę to zrobić i chcę to zrobić jeszcze raz.

Jest kilka rzeczy, podstawowe rzeczy, po prostu mogłam być bardziej aktywna w sytuacjach i kontrolować je. Każda walka też jest inna. Są rzeczy, które mam, cele, które chcę poprawić … Jeśli ona i ja dostaniemy rewanż, to wciąż będzie to inna walka. Żadne dwie walki nie są dokładnie takie same.

Holm, dawna posiadaczka pasa kategorii koguciej kobiet w UFC, nie walczyła od czasu przeranej walki z Cris Cyborg w grudniu. Cyborg, z drugiej strony, powróciła do Octagonu w ubiegłym miesiącu na UFC 222, ubijając Yanę Kunitskayą w walce wieczoru, broniąc swój tytuł w wadze piórkowej.

Jeśli dojdzie do rewanżu, kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku?

About Aleksandra Piętka

Zafascynowana sztukami walki od kiedy zobaczyłam "Wejście smoka" i "Karate kid" :) Później przyszedł czas na prawdziwe pojedynki i tak trafiłam na Pride, ostatecznie ubóstwiam organizację UFC i oglądam all the time nawet powtórki - do kolacji. Ogromna fanka Fedora Emelianenko, Andersona Silvy, Rondy Rousey, Joanny Jędrzejczyk, braci Diaz, Jona Jonsa. Trenuje amatorsko mma i stwierdzam, że nie ma piękniejszego sportu :) Pozdrawiam!

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *