News

Jessica-Rose Clark o problemach z alkoholem: Zdałam sobie sprawę, że nie jest to odpowiednie środowisko dla mnie

on

Jessica-Rose Clark stanie na przeciwko Andrei Lee na UFC on FOX 31. Gala odbędzie się 15 w Milwaukee. Dla Clark będzie to próba powrotu na ścieżkę zwycięstwa po porażce z Jessica Eye na UFC Fight Night 132.

Na trochę ponad trzy tygodnie przed walką Jessica udzieliła wywiadu dla mmanews.com gdzie opowiedziała trochę o zmianach w obozie przygotowawczym do najbliżej walki:

Musiałam wprowadzić zmiany w moim obozie, skupiałam się na złych rzeczach. Dużo zmieniłam w tym obozie, było zupełnie inaczej. Jestem bardzo podekscytowana, gdy widzę, jak wyjdzie na noc walki. Jestem o wiele szczęśliwsza. Ostatni obóz nie był zbyt szczęśliwy i myślę, że to też robi wielką różnicę. Zmieniłam obozy. Opuściłam Syndicate MMA. To świetna siłownia, niesamowity coaching. Po prostu nie czułam, że nie zapewniło by mi tego, co było mi potrzebne, by odnieść sukces. Zaczęłam pracować z kilkoma różnymi trenerami i skupiałam się bardziej na MMA jako całości, zamiast na uderzaniu. Wydaje mi się, że spędziłam zbyt wiele czasu na uderzaniu i stawaniu się kick-bokserem. Było to bardzo jasne w mojej ostatniej walce z Jessicą, w której nic nie zrobiłam. Dwie walki przed tym zwyciężyłam moim grapplingiem i zapasami. Zdałam sobie sprawę, że muszę powrócić do swoich korzeni w grapplingu.

Clark poza zmianą obozu zmieniła także swoje dawne przyzwyczajenia porzucając alkohol przerzucając się na gry video:

Przestałam pić, a potem nie miałam nic do roboty w nocy, więc kupiłam PlayStation. To będzie pięć miesięcy w dniu walki [będąc trzeźwą]. Walczyłam z uzależnieniem od alkoholu, odkąd miałam 19 lat. W obozie i poza nim. Zdałam sobie sprawę, jak negatywnie wpłynęło to na moje wyniki, mentalność i życie osobiste. Obudziłam się pewnego dnia i byłam pewna, że nie mogę tego dłużej robić. Mam teraz zbyt dużą szansę i nie chciałam jej schrzanić, bo nie mogłam odłożyć butelki. Więc poszłam na zimnego indyka, nic więcej. Trudniej było o to, że gdy raz odejdę i przestanę, myślę, że moje problemy sprawiały, że drętwiałam. Właściwie zaczęłam nad nimi pracować. Zdając sobie sprawę, że mogłam mieć problemy lub że były rzeczy, z których nie byłam zadowolona, nie wiedziałam, że nie jestem z nich zadowolona, ponieważ cały czas byłam pijana. To była jedna z rzecz, która promowała mnie do opuszczenia Syndicate MMA, byłam trzeźwa i zdałam sobie sprawę, że nie jest to odpowiednie środowisko dla mnie.
Według niektórych danych, uzależnionych od alkoholu w USA jest około 30 mln Amerykanów. W Polsce szacuje się, że problem z alkoholem ma około 4,4% obywateli powyżej 15 roku życia.

About Olgierd Gutkowski

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *