KSW

Joanna Jędrzejczyk komentuje zakończenie kariery Khalidova i dominującą postawę Gamrota na KSW 46

on

Na KSW 46 mieliśmy wiele niesamowitych ale też niespodziewanych momentów.

Dwoma z takich było zakończenie kariery przez Mameda Khalidova oraz historyczne zdobycie drugiego pasa KSW przez Mateusza Gamrota. Te dwa wydarzenia nie umknęły komentarzom wielu ekspertów, zawodników, osób związanych z MMA, także teraz Joannie Jędrzejczyk, która bardzo sentymentalnie zareagowała, szczególnie na decyzję Mameda.

Chciałabym, aby Mamed kiedyś wrócił, ale świetnie rozumiem, o czym mówi. Nie zapomnę, jak jego żona Ewa powiedziała do mnie kiedyś: „Asia, zwolnij. Mamed też tak biegał. Walka za walką, obowiązki. Zwolnij, odpocznij, jedź na wakacje”. Ostatni rok był ciężki również dla mnie. Walka, której nie wygrałam, brak odpoczynku. Ale są ambicje, których nie da się zatrzymać. Nie zdoła ich zatrzymać sportowiec, który naprawdę chce pracować i robi to.

-powiedziała Przemysławowi Osiakowi z Przeglądu Sportowego.

Jest wielu wspaniałych zawodników, ale ta informacja naprawdę przybiła cały świat MMA, nie tylko w Polsce. Przez wiele lat mogłam uczyć się od Mameda, to było dla mnie ogromnym wyróżnieniem, zaszczytem. Darzę go ogromnym szacunkiem, podobnie jak olsztyński klub, moich kolegów i koleżanki stamtąd. Zawsze podglądałam treningi Mameda, czerpałam od niego energię. To niezwykle utalentowany zawodnik, ale i niesamowity człowiek. Czas odpocząć, zawsze przychodzi koniec. Decyzje bywają trudne do podjęcia, ale prędzej czy później trzeba je podjąć. Są trudne, ale wychodzą nam na dobre. Sama nie wiem, jak długo będę jeszcze walczyła, na pewno nie dłużej niż pięć lat. Poświęcamy się sportowi w stu procentach. Są zawodnicy, którzy mówią, że dają z siebie sto procent, ale tak naprawdę jest jeszcze pięćdziesiąt procent, które mogliby z siebie wykrzesać. To smutna decyzja, ale Mamedowi należą się wielki szacunek i podziękowania za wszystko, co zrobił dla polskiego MMA. Swoją charyzmą i inteligencją zauroczył wielu ludzi. Jest wspaniałym zawodnikiem, ale przede wszystkim wspaniałym człowiekiem, mężem, ojcem i wzorem dla wielu młodych ludzi. Oby więcej takich zawodników. Na szczęście w Polsce da się znaleźć kilku podobnych do niego. Trzymam kciuki za wszystkie plany Mameda poza salą treningową i MMA.

A jak podwójne mistrzostwo Gamrota skomentowała „JJ”?

Mateusz rozstrzygnął ją pięknie. Koike naprawdę jest zawodnikiem bardzo wysokiej klasy. Następnym krokiem Mateusza powinno być UFC. Nie skreślam KSW, dużo do powiedzenia będą mieli menedżerowie… Ale ten dzieciak powinien pokazać wszystkim, jaki jest wspaniały. Powinniśmy go w tym wesprzeć i pozwolić mu to zrobić. Powinniśmy pokazać światu, jakich mamy wspaniałych zawodników!

Według Joanny, „Gamer” musi wkrótce zawitać w UFC.

Mateusz to materiał na przyszłego mistrza UFC. Mateusza widzę w UFC! W ostatnich latach wykonał świetną pracę w KSW i zobaczymy, jaki będzie jego następny krok. Gdy na niego patrzę, rozpiera mnie duma. Widać, w jaki sposób kończy trening. On zawsze ma w sobie jeszcze głód, tak samo jak ja! On również jest wzorem do naśladowania, to definicja mistrza. Po treningu uderzał jeszcze w worek, nie szedł się najeść. Wiedział, że musi się trzymać diety i osiągnąć niski limit wagi. I zrobił to po mistrzowsku! Bardzo się zbliżyliśmy, wspieraliśmy. Stworzyliśmy tu zresztą fajną grupę. Był z nami Borys Mańkowski, byli inni zawodnicy z Poznania.

 

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *