News

Joanna Jędrzejczyk vs. Valentina Shevchenko na UFC 231!

on

Valentina Shevchenko miała walczyć o pas kategorii muszej na UFC 228 z Nico Montano jednak z powodów zdrowotnych Nico nie pojawiła się na ważeniu i do walki nie doszło.

Po tym zdarzeniu UFC odebrało pas kategorii muszej Nico Montano i ogłosiło, że pierwszą pretendentką do pasa mistrzowskiego zostaje właśnie Valentina. Pozostało tylko znaleźć odpowiednią rywalkę. Wśród wielu nazwisk pojawiało się nazwisko Asi Jędrzejczyk i jak właśnie się dowiedzieliśmy to ona będzie rywalką Valentiny. Panie spotkają się ze sobą na UFC 231.

Dla przypomnienia Asia jest po dwóch porażkach z Rose Namajunas i wygranej z Tecią Torres. W pierwszym pojedynku z Rose stracił pas mistrzowski kategorii słomkowej na UFC 217. Nie udało jej się także odebrać pasa Rose na UFC 223. Powróciła na ścieżkę zwycięstwa na UFC on FOX 30 pokonując wymienioną już Torres.

Valentina bilans ostatnich trzech walk ma 2-1. Najpierw wygrała z Julianną Peną na UFC on FOX 23 by następnie przegrać z Amandą Nunes na UFC 215. Powróciła na ścieżkę zwycięstwa na UFC Fight Night 125 pokonując Priscile Cachoerirę.

Która z zawodniczek okaże się lepszą tym razem okaże się 8 grudnia w Toronto na UFC 231.

About Olgierd Gutkowski

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *