News

Jose Aldo o debiucie w dywizji lekkiej na UFC 231 i niedoszłej walce z Donaldem Cerrone

on

Jose Aldo ostatnią walkę w dywizji piórkowej stoczył na UFC on FOX 30 pokonując Jeremy’ego Stephensa teraz ma nadzieję na debiut w dywizji lekkiej.

Jose udzielił wywiadu mediom w Rio de Janeiro gdzie odniósł się do swoich planów na przyszłość czy kwestia walki z Donaldem Cerrone:

Zaraz po walce Dana opowiedział o wielkiej możliwości walki 8 grudnia w Kanadzie. Już prosiłem o tę walkę, powiedziałem, że chcę być na tym wydarzeniu. Bardzo podobały mi się walki w Kanadzie, gdzie zadebiutowałem w UFC i mam nadzieję, że znów będę tam walczyć. Teraz jest sprawa „Dede”, on się nad tym zastanawia i rozmawia z Daną i Seanem, aby moja następna walka została ustalona.

Zapytany o potencjalnego rywala odparł:

Pettis był prośbą fanów, otrzymałem wiele wiadomości, mówiących, że będzie to dla mnie wspaniała walka. Poprosili mnie też, bym walczył w Sao Paulo, ale nie było wystarczająco dużo czasu, aby przejść do lekkiej. Kazali mi nawet walczyć z Cerrone, ale nie zostało to zrobione. Czekam teraz na „Dede”, rozmawiam z nim, a kiedy znajdzie dobre nazwisko i oni się na to zgodzą, będziemy walczyć.

Dopytany czy to UFC zaproponowało mu walkę z Cerrone odparł:

Dokładnie, UFC. Kiedy Glover wycofał się i nie mieli głównego wydarzenia, zapytali, czy istnieje możliwość walki. Zaakceptowaliśmy, w zależności od przeciwnika, i zaproponowali Cerrone zaraz po tym, a on już się zgodził, a „Dede” nie uważał, że będzie to dobre, bo nie było wystarczająco dużo czasu. Potrzebowaliśmy trochę czasu na odpoczynek, zanim znów zaczęliśmy kolejny obóz, więc tak się nie stało. Ale teraz czekamy, aż „Dede” znowu z nimi porozmawia, abyśmy wiedzieli, z kim walczymy.

Zapytany w jakiej kategorii pojedynek z Donaldem miał się odbyć odparł:

To było naprawdę zabawne. Sean zadzwonił do „Dede”, mówiąc o walce, a „Dede” zapytał, kto będzie przeciwnikiem, i oddzwonili chwilę po tym jak zaoferowali Cerrone. Na pewno byłoby 155, prawda? Nie ma mowy, że 170, jest zbyt ciężki. Ale było ciężko, ponieważ nie mieliśmy wystarczająco dużo czasu, aby się przygotować, szczególnie przeciwko Cerrone, bardzo mocnemu facetowi, który ciężko walczy ze swoimi przegranymi, więc nie było takiej możliwości. Być może możliwość bójki w Brazylii mnie podnieciła, powiedziałem, że to możliwe, ale myśląc jasno, nie było sposobu, żebyśmy mogli walczyć, szczególnie przeciwko komuś takiemu jak Cerrone. Muszę być bardzo dobrze wyszkolony, aby z nim walczyć.

Zapytany o plany na plany w związku z niepodjęciem walki na UFC w Sao Paulo gdzie i jak ma zamiar walczyć skoro wspomniał o Toronto, czy też chce czekać na wynik walki Holloway vs. Ortega odparł:

Ta walka pomiędzy Holloway’em i Brianem jest zarezerwowana i mam nadzieję, że tak się stanie. Mam nadzieję, że Max jest w porządku i może stoczyć wspaniałą walkę i pozwolić dywizji ruszyć. Dla mnie nie ma znaczenia czy piórkowa czy lekka, ważne jest walczenie na tej karcie. Już prosiłem o to, zanim ta walka została zarezerwowana, więc dla mnie jest to wspaniałe, ponieważ wiemy, że jeśli coś się stanie, możemy walczyć o pas, więc będę gotowy. Bez względu na wagę, 145 lub 155, zdobył bym tytuł.

Dopytany o kategorię wagową gdyby był na tej samej karcie odrzekł:

Nie ścinam wagi, więc nie ma problemu z walką w lekkiej. Ciął bym tylko wagę w tygodniu walki, a ja nie byłbym zbyt ciężki, ponieważ to nie jest moja cecha. Wiem, że nikt nie wycofuje się w tygodniu walki. Jeśli musisz się wycofać, będzie to wcześniej, kiedy będziesz trenował mocniej i taka możliwość istnieje. Ale najpierw myślę o sobie, będąc na tej karcie. To był mój pomysł na początek, aby tam pojechać i walczyć, i jeśli będę miał okazję walczyć z piórkowcem, będę gotowy, ponieważ ścinam wagę tylko od poniedziałku do piątku.

Zapytany z którym z piórkowców chciałby zawalczyć powiedział:

Nie mogę powiedzieć, że jest idealny gość wśród piórkowców, ponieważ oni wszyscy są za mną, wszyscy próbują się wypromować, aby dostać się do walki o pas i wszyscy wiedzą, że jestem przed nimi. Zwłaszcza jeśli Brian wygrywa, jeśli wygrywa, nie ma innej opcji. Na to czekamy. Nie ma powodu, bym teraz walczył. W przyszłości tak, chcę z nimi walczyć, bo tak, zawsze byłem, gotów walczyć z najlepszymi. Jeśli są najlepsi, chcę walczyć z najlepszymi.

Na koniec Jose stwierdził, że nie widzi powodu, dla którego miałby walczyć z kimś niżej notowanym i że jego jedynym celem i jedyną opcją walki w kategorii piórkowej jest walka o pas:

Są pode mną i nie ma to sensu. Aby mogli awansować w dywizji, muszą ze mną walczyć, ale to już nie jest mój pomysł. Moim pomysłem jest walczyć o pas tak szybko, jak to możliwe.

Przede mną jest tylko Brian, więc on jest facetem, z którym chcę walczyć, i wiem o tym. Czekam na to.

About Olgierd Gutkowski

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *