News

Khabib Nurmagomedov: Nazywają go królem, ale nim nie jest. Teraz jest Burger Kingiem

on

Już od pewnego czasu Khabib Nurmagomedov systematycznie krytykuje obecnego mistrza wagi lekkiej Conora McGregora. Powodem krytyki jest oczywiście zachowanie Irlandczyka, który według m.in. Khabiba, ucieka od prawdziwych pojedynków.

Dla wielu zawodników walka z Conorem to wypłata na całe życie i możliwość tak ogromnego zarobku sprawia, że wielu chciałoby zmierzyć się z Irlandczykiem. Jednak do takich osób nie można zaliczyć Nurmagomedova, który uważa, że Conor McGregor nie powinien nigdy wracać do MMA. Nie tak dawno „Notorious” wystąpił w reklamie znanej marki Burger King i dzięki temu po raz kolejny znalazł się na ustach wszystkich.

Nie wiem, po co ludzie o tym gadają. Nazywają go królem, ale nim nie jest. Teraz jest Burger Kingiem.

– powiedział Khabib podczas rozmowy z Kevinem Iole z Yahoo! Sports

Ma kasę, ma dobre życie. Jest bogaty. Myślę, że lepiej dla niego będzie, jeśli będzie trzymał się z daleka od mocnych zawodników z kategorii lekkiej. Także ode mnie, bo gdy wejdziesz do klatki ze mną, to jest to co innego, niż spotkanie z Burger Kingiem. Dlatego musi trzymać się z daleka.

Zdaniem Dagestańczyka, Conor ma już dość trudów jakie niosą ze sobą przygotowania do pojedynków i uważa, że Irlandczyk wróci do octagonu jedynie na walkę z kimś dużo słabszym od siebie.

Nie sądzę, by miał wrócić i toczyć prawdziwe walki. Myślę, że poszuka po prostu łatwych walk, np z Mayweatherem. Nie chce przygotowywać się na 5 rund, przeciwko twardym zapaśnikom, którzy go obalą i obiją mu mordę. Musi wyglądać ładnie, żeby móc promować burgery czy coś innego. Trzymaj się z daleka, młody. To jest UFC.

Po raz ostatni Conor McGregor widziany był w octagonie ponad rok temu a dokładnie 12 listopada 2016 roku. Wtedy właśnie pokonując ówczesnego mistrza wagi lekkiej – Eddiego Alvareza, stał się pierwszym zawodnikiem w historii, który posiadał jednocześnie pasy dwóch kategorii wagowych. Pewne jest, że wkrótce swój tytuł straci i zdobędzie go zwycięzca walki Tony Ferguson vs. Khabib Nurmagomedov.

About Bartek Potępski

W MMA zakochany od pierwszych gal KSW. Miłośnik UFC, Cage Warriors, ACB. Największy samozwańczy fan Conora McGregora w Polsce. Ulubieni zawodnicy to jeszcze: Joanna Jędrzejczyk, Brian Ortega, Stipe Miocić, Jon Jones i Justin Gaethje.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *