ACB

Kolejne starcia dodane do karty walk ACB 90 w Moskwie!

on

Matchmakerzy ACB ogłosili kolejne zestawienia na jubileuszową galę w Moskwie. Po odwołanych galach w Londynie, w Kazaniu, w Malmo czy na Cyprze, gala w Moskwie będzie idealnym prezentem w stylu „Wybacz mi!” dla fanów rozczarowanych problemami w ACB.

Musa Khamanaev vs. Marcin Held

O tym starciu co prawda już wspominaliśmy, jednakże warto powiedzieć o zawodnikach nieco więcej.

Marcin Held jest jednym z najlepszych grapplerów w federacji ACB. Swój czarny pas otrzymał w wieku 21 lat. Zawsze stara się wykorzystać swoje umiejętności jiu-jitsu w swoich walkach i jest prawdziwym specjalistą od poddań. 13 z jego 24 zwycięstw przyszło na zasadzie podporządkowania. Held ma na swoim koncie uznane nazwiska, jak Murad Machaev, Alexander Sarnavskiy, Patricky Freire i inni.

Musa Khamanaev jest weteranem rosyjskiej secey  MMA. Rozpoczął karierę zawodową w 2008 roku, walczył 23 razy i wygrał 18 z nich. Świetne zapasy, boks i kondycja pozwalają mu zdominować swoich przeciwników w dowolnym momencie walki. Jego ostatnia walka odbyła się na ACB 74, gdzie Musa pokonał Efraina Eskudero jednogłośną decyzją.

Alexander Sarnavskiy vs. Herdeson ‚Capoeira’ Batista

Do tego starcia miało dojść już na gali ACB 89.

Alexander Sarnavskiy stoczył dla ACB już cztery walki, z których udało mu się wygrać zaledwie jedną. Wśród jego pogromców możemy znaleźć m.in Eduarda Vartanyana orazUstarmagomeda Gadzhidaudova , którzy również zmierzą się na ACB 90. W Moskwie Alexander będzie chciał powrócić na ścieżkę zwycięstw i dodać swoją 36. wygraną do swojego rekordu.

Hederson Batista w dwóch pierwszych walkach dla ACB odniósł dwa zwycięstwa – nad Rasulem Yakhyaewem i Daudem Shaikhaevem. W kolejnych walkach został zdominowany przez Aliego Bagova oraz Christosa Giagosa.

Magomed Magomedov vs. Walter Pereira

Magomedov to były mistrz kategorii koguciej. Jego walki z Petrem Yanem są czymś, co każdy fan MMA powinien zobaczyć – łącznie 50 minut widowiskowych akcji na pełnych obrotach. Jego bilans z Yanem wynosi 1-1 a z racji tego, że Yan zwakował pas, do trzeciej walki, przynajmniej w ACB, nie dojdzie.

Jego rywal, Walter Pereira ma za sobą już dwie walki w ACB, obydwie zakończone przed czasem. W pierwszym starciu poddał Islama Yunusowa, natomiast w drugim brutalnie znokautował Thiago Galę.

Alexander Peduson vs. Alexey Polpudnikov

Peduson powraca ciężkiej porażce zadanej przez aktualnego mistrza ACB w wadze piórkowej, Yusupa Raisova (13-1-0). Panowie spotkali się na gali ostatniej gali w 2017 roku a na szali został położony tymczasowy pas mistrzowski. Raisov poddał Pedusona przerywając jego pasmo trzech kolejnych wiktorii odniesionych po porażce… z aktualnym mistrzem wagi koguciej, Rustamem Kerimovem (11-0-0). Peduson przegrywał więc jedynie z absolutną czołówką ACB. Jego rywal stoczył dla ACB dwa pojedynki. W debiucie poddał Armana Ospanova (8-2-0), natomiast w drugiej walce został brutalnie ubity przez Islama Isaeva (8-2-0, 1NC).

Polpudnikov stoczył dla ACB trzy walki i dwie pierwsze rozstrzygnął na swoją korzyść. W debiucie znokautował weterana Donalda Sancheza, natomiast w drugiej walce udało mu się wypunktować Armana Ospanova. W trzeciej walce zmierzył się z Georgim Karakhanyanem na gali nr 86  i został przez niego wypunktowany.

 Georgi Karakhanyan vs. Timur Nagibin

Georgi Karakhanyan zadebiutował na ACB 86 w Moskwie, gdzie pokonał Alexeya Polpudnikova. Warto wspomnieć, że Georgi jest weteranem takich federacji jak Bellator czy WSoF.

Nagibin to bardzo mocny transfer z federacji M-1. Walczył m.in z Ivanem Buchingerem (33-6-0), przegrywając z nim przez poddanie w czwartej rundzie.

Arman Ospanov vs. Rasul Mirzaev

Rasul Mirzaev miał powrócić do startów w MMA po ponad rocznej przerwie w starciu z Abdulem-Rakhmanem Temirovem na gali sygnowanej numerem 86 w Moskwie. Popularny „Czarny Tygrys” ostatni raz wystąpił w listopadzie 2016 na gali FNG 54, gdzie uległ na punkty Levanowi Makashviliemu. Z dalszych startów w MMA wyeliminowało go ciężkie pobicie, do którego doszło w noc sylwestrową. Mirzaev spędzał wolny czas biesiadując z Alim Bagautinovem oraz Artemem Lobovem. Lobov został zaczepiony przez pijanych imprezowiczów a Bagautinov oraz Mirzaev stanęli w jego obronie. Pałający żądzą zemsty napastnicy „odwiedzili” Mirzaeva w jego mieszkaniu, na skutek czego „Czarny Tygrys” w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala.

Gala w Moskwie miała być wielkim powrotem utytułowanego sambisty do regularnych startów w MMA. Niestety, z powodu kontuzji powrót ten będzie musiał zostać przełożony i nastąpi on… również w Moskwie.

Ospanov stoczył w zawodowej karierze dziesięć walk, z czego osiem wygrał. W okrągłej klatce ACB meldował się od tej pory trzykrotnie, niestety, tylko w debiucie znalazł sposób na pokonanie rywala. W ostatniej walce przegrał niejednogłośną decyzją z Alexeyem Polpudnikovem.

Sharaf Davlatmurodov  vs. Umar Yankovski

Davlatmurodov od czasu porażki z Berkhamovem nie może dojść do siebie. Wygrana z Verzbickasem, choć dość efektowna, szybko została zapomniana po porażkach przeciwko Brettowi Cooperowi oraz Gadzhimuradowi Khiramagomedovowi. Cooper znokautował rywala, natomiast Khiramagomedov wypunktował Sharafa na gali ACB 86 w Moskwie. Jego bilans w ACB wynosi więc 3-3.

Yankowski zadebiutował dla ACB na gali sygnowanej numerem 75. Wówczas został całkowicie niespodziewanie wypunktowany przez Rafaela Xaviera, który zadał Yankovskiemu pierwszą porażkę w rekordzie. W kolejnej walce powrócił na zwycięskie szlaki pokonując na gali ACB 84 Bena Egliego.

About Piotr Górski

Fan ACA (daw. ACB), FNG i innych rosyjskich federacji. Zwolennik hasła "Less show, more fighting".

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *