News

Luke Rockhold o starciu z Romero: Pokażę mu co jest grane, a potem wezmę Whittakera

on

Początkowo Luke Rockhold miał zmierzyć się z Robertem Whittakerem na UFC 221. Do walki jednak nie dojdzie z powodów zdrowotnych Roberta. Na jego miejsce wskoczył Yoel Romero.

Walka o tymczasowy pas wagi średniej odbędzie się 10 lutego w Perth, w Australii. Rockhold w wywiadzie dla MMAJunkie wypowiedział się na temat swojego przyszłego przeciwnika:

Pokażę mu co jest grane, a później wezmę Whittakera. Wiem, że Yoel wierzy w siebie, wiem, że czasami jest aż zbyt pewny siebie. Myślę, że on tak naprawdę nie rozumie, jakie niebezpieczeństwo go czeka. Wiem, kim on jest i do czego jest zdolny, ale zamierzam dać temu facetowi więcej, niż on potrafi przyjąć. Zamknę go. Jestem gotowy pójść dalej, niż kiedykolwiek. Yoel będzie miał okazję to sprawdzić. Popchnę go w miejsce, w którym nigdy nie był. On nie jest na to gotowy i będzie zaskoczony. Mam zamiar zmusić go do zapłaty za jego zapasy. Będę na szczycie. Mam zamiar wykorzystać pozycje, z którymi on nigdy nie miał do czynienia. Zrobię to. Nigdy mnie nikt nie prześcignął. Jestem wojownikiem i udowodniłem to wielokrotnie. Zamierzam udowodnić to jeszcze raz.

Yoel Romero przed ogłoszeniem tego pojedynku przygotowywał się do starcia z Davidem Branch’em na UFC on Fox 28 jednak skorzystał z lepszej okazji, gdyż może zdobyc tytuł. „Solider of God” w swojej karierze w UFC doznał tylko jednej porażki z rąk Roberta Whittakera. Teraz potencjalnie będzie miał okazję odpłacić się Robertowi, bo jeśli pokona Rockholda, zmierzy się ponownie z mistrzem wagi średniej.

Warto przypomnieć, że Rockhold w swoim ostatnim pojedynku pokonał Brancha Obaj spotkali się we wrześniu, a pojedynek zakończył się w drugiej rundzie. Była to pierwsza stoczona walka od porażki na UFC 199 z Michalem Bispingiem.

źródło: mmajunkie

 

About Przemek Kosiński

Od czasów Pride i pierwszych gal KSW zakochany w MMA. Najwierniejszy fan na świecie Claudii Gadelhi. Poza tym fan Nate'a Diaza, Holly Holm, Caina Velasqueza i Macieja Jewtuszki.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *