KSW

Marcin Wójcik: Na ten moment moim celem jest pas kategorii średniej KSW

on

Marcin Wójcik zawalczy w turnieju wagi średniej na KSW 45 z Scottem Askhamem. Tego samego wieczoru w tym samym turnieju spotkają się Damian Janikowski i Michał Materla. Zwycięzcy tych pojedynków staną na przeciw siebie w walce o zwakowany przez Mameda Khalidova pas kategorii średniej.

Marcin był dziś gościem na grupie na Facebooku MMA Polska & Świat |UFC|KSW|ACB|FEN, gdzie udzielił krótkiego wywiadu podczas live czatu z fanami.

W rozmowie odniósł się między innymi do swojego rywala i całego turnieju:

To co mówiłem na konferencji. Z pozostałej trójki najbardziej chciałbym zawalczyć z Askhamem a czy z Materią czy z Janikowskim w drugiej kolejności, myślę, że dla mnie to było by bez różnicy.

O propozycji udziału w turnieju powiedział:

W brew pozorom najpierw postanowiłem zejść do kategorii średniej no i to się okazało naprawdę strzałem w dziesiątkę, bo po jakimś czasie dostałem tą propozycję, z której się cieszę.

Zapytany o to czy przeszedł by do UFC odparł:

Myślę, że jest to narazie niemożliwe no po pierwsze że względu na to, że w ostatnich dwóch walkach mam jedną porażkę (…). Po drugie i na ten moment uważam, że nie. Na ten moment moim celem jest pas kategorii średniej KSW.

Odnióśł się również do najmocniejszej strony Askhama:

Lewa strona. Jeżeli chodzi o Scotta i jego atuty w tej walce, to myślę, że lewa strona tak jak to było z Michałem Materlą, czyli lewą nogę, lewą ręka.

O decyzji Mameda o zwakowany pasa powiedział:

Uderzyło mnie to, też że wygrany tego turnieju miał zmierzyć się z Mamedem a myślę, że to też jest takie trochę marzenie każdego z zawodników żeby zawalczyć z kimś takim jak Mamed ale szanuję jego decyzję.

A wy jak myślicie? Marcin pokona Scotta i zdobędzie pas kategorii średniej pokonując Michała lub Damiana?

Zapraszamy wszystkich fanów MMA na wyżej wymienioną grupę na Facebooku i do zapoznania się tam z pełnym wywiadem z Marcinem oraz na kolejne spotkania z zawodnikami z Polski i ze świata.

About Olgierd Gutkowski

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *